Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na ukrainie
27.10.2014 19:47

Obama gratuluje Ukraińcom, ale żałuje, że...

- To nowy etap w rozwoju demokratycznej Ukrainy - podkreślił prezydent USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The White House / Flickr (CC 0))

Prezydent USA Barack Obama pogratulował Ukraińcom wyborów parlamentarnych, które okazały się _ udane _ pomimo _ trudnej sytuacji _ utrzymującej się w niektórych regionach kraju. - _ To nowy etap w rozwoju demokratycznej Ukrainy _ - podkreślił Obama.

Prezydent pochwalił obywateli Ukrainy za mobilizację i zachowanie spokoju, mimo trudnej sytuacji w kraju. Dodał też, iż żałuje, że _ władze rosyjskie, które okupują Krym, oraz wspierani przez Rosję separatyści działający w niektórych regionach _ uniemożliwili wielu osobom wykorzystanie swych praw wyborczych.

Obama ostrzegł też prorosyjskich separatystów przed próbami zorganizowania własnych wyborów. - _ Stany Zjednoczone nie uznają żadnych wyborów zorganizowanych w regionach kontrolowanych przez separatystów, jeśli nie będą one zorganizowane przy wyraźnej zgodzie ukraińskiego rządu i pod jego egidą _ - powiedział prezydent.

Ze wstępnych rezultatów wyborów parlamentarnych na Ukrainie wynika, że w kraju tym może powstać silna koalicja prozachodnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Na co czekają liderzy Unii Europejskiej? Wybory parlamentarne na Ukrainie były zwycięstwem Ukraińców oraz demokracji - oświadczyli szef KE Jose Barroso oraz przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.
Polska premier skomentowała wyniki wyborów _ - Jeśli będzie dość szybko utworzony rząd, to jest szansa na bardzo szybkie reformy, które zapowiadał prezydent Poroszenko _.
To oznacza "nie" dla kursu w stronę Putina Ukraińska demokracja jest "delikatną roślinką" - pisze niemiecka prasa o wyborach na Ukrainie.
Tagi: wybory na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz