Notowania

wiadomości
01.09.2013 21:55

Obalony prezydent Mursi stanie przed sądem

Egipska prokuratura skierowała dzisiaj do sądu sprawę przeciwko obalonemu przez wojsko islamistycznemu prezydentowi Mohammedowi Mursiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marzouk113/cc/wikimedia)

Egipska prokuratura skierowała dzisiaj do sądu sprawę przeciwko obalonemu przez wojsko islamistycznemu prezydentowi Mohammedowi Mursiemu pod zarzutem dopuszczenia się aktów przemocy i podżegania do przemocy - poinformowała państwowa agencja prasowa Mena.

Prokurator Heszam Barakat zarzuca Mursiemu i 14 innych członkom Bractwa Muzułmańskiego _ dokonywanie aktów przemocy oraz podżeganie do zabijania i bandytyzmu _.

Po brutalnej likwidacji przez siły bezpieczeństwa w sierpniu obozowisk zwolenników obalonego Mursiego, przez Egipt przetoczyła się fala zamieszek. Tymczasowe władze aresztowały wielu przywódców Bractwa Muzułmańskiego w ramach, jak to nazywają, walki z terroryzmem.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej ofiar w Iraku. Zginęło 800 osób! W wyniku przemocy w Iraku zginęło w sierpniu 800 ludzi - podał dzisiaj ONZ. Bilans ten budzi obawy przed powrotem najgorszej przemocy na tle wyznaniowym, jak w latach 2006 i 2007.
Udało się złapać szefa indyjskich terrorystów? - _ Yasin Bhatkal został zatrzymany w nocy w środę w stanie Bihar na północy _ - poinformował minister spraw wewnętrznych Indii.
Porwany Kanadyjczyk uwolniony w Kolumbii 47-letni Gernot Wober, wiceprezes kanadyjskiej firmy wydobywczej Braewal Mining Corporation, która w Kolumbii zajmuje się eksploatacją złóż złota, został uprowadzony w styczniu.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz