Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nazarbajew
01.07.2013 16:25

Nursułtan Nazarbajew krytykuje Davida Camerona

Ludzie z pana wyspy patrzą na przestrzeń poradziecką jak na obszar tkwiący w wiekach średnich, którego mieszkańcy jeżdżą na wielbłądach i koniach- oświadczył prezydent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Olaffpomona/cc/wikimedia)

*Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział, że nikt nie ma prawa pouczać jego kraju. Było to po wypowiedzi przebywającego w Astanie brytyjskiego premiera Davida Camerona zaniepokojonego stanem praw człowieka w Kazachstanie. *

Cameron poinformował po rozmowach, że omawiał szczegółowo zarzuty dotyczące represji ze strony rządu tego kraju wobec tutejszej opozycji. Obrońcy praw człowieka zarzucali Cameronowi, który przybył do Kazachstanu, aby omawiać współpracę ekonomiczną, że stawia sprawy gospodarcze ponad prawami człowieka.

_ - Omawiałem na przykład list od Human Rights Watch (HRW) i zawarte w nim niepokoje _ - powiedział Cameron na konferencji prasowej w pałacu prezydenta Kazachstanu. Zaznaczył, że rozmowa była szczera.

W liście z piątku obrońcy praw człowieka z organizacji HRW wyrazili zaniepokojenie wiarygodnymi doniesieniami o torturach, więzieniu krytyków władz i ścisłej kontroli mediów w Kazachstanie. HRW chciała, by Cameron poruszył ten temat.

Prezydent Nazarbajew, który rządzi Kazachstanem od ponad 20 lat, chłodno odpowiedział na uwagi Camerona - pisze agencja Reuters. _ - Dziękujemy bardzo za rekomendacje i rady, lecz nikt nie ma prawa pouczać nas, jak mamy żyć _ - powiedział Nazarbajew, który w tym tygodniu kończy 73 lata i rządzi twardą ręką 16-milionowym Kazachstanem, potęgą naftową.

Nazarbajew powiedział Cameronowi, że Zachód widzi Kazachstan w krzywym zwierciadle. _ - Ludzie z pana wyspy patrzą na przestrzeń poradziecką jak na obszar tkwiący w wiekach średnich, którego mieszkańcy jeżdżą na wielbłądach i koniach _ - oświadczył. Przyznał przy tym, że Kazachstan potrzebuje czasu na rozwój demokracji. - _ Brytyjska demokracja parlamentarna ma 600 lat. Nam, oczywiście, aż tyle czasu to nie zabierze. Robimy postępy _ - powiedział Nazarbajew.

Czytaj więcej w Money.pl
Kazachstan zaczyna wydobywać ropę i gaz Wydobycie ze złoża Kaszagan, leżącego w północnej części Morza Kaspijskiego ma wynieść 450 tys. baryłek ropy dziennie i 8,8 mln metrów sześciennych gazu.
Papież ostro na temat szczytu G8 Franciszek wyraził nadzieję, że szczyt przywódców G8 pomoże doprowadzić do natychmiastowego i trwałego rozejmu w Syrii
Londyn zawarł tajne porozumienie z Kremlem? _ To czarny dzień dla brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, który cieszył się dotychczas szacunkiem w świecie i ponury precedens. _
Tagi: nazarbajew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz