Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NSA ma dostęp do niemieckiej sieci

0
Podziel się:

Tygodnik Der Spiegel podaje, że Amerykanie mogą mieć dostęp do sieci największego niemieckiego operatora telekomunikacyjnego.

NSA ma dostęp do niemieckiej sieci
(alphaspirit/iStockphoto)

W Niemczech wraca sprawa elektronicznej inwigilacji prowadzonej przez amerykańskie służby specjalne. Tygodnik _ Der Spiegel _ podaje, że Amerykanie mogą mieć dostęp do sieci największego niemieckiego operatora telekomunikacyjnego.

_ Der Spiegel _ powołuje się na dokumenty ujawnione przez byłego współpracownika CIA Edwarda Snowdena. Wynika z nich, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), a także służby brytyjskie mają dostęp do sieci koncernu Deutsche Telekom oraz kilku mniejszych firm. Dzięki temu mogą śledzić komunikację internetową w Niemczech.

_ Der Spiegel _ podaje, że właśnie w Niemczech ukryty jeden z 13 serwerów, które Amerykanie wykorzystują na całym świecie do kontrolowania internetu. Szef działu zabezpieczeń Deutsche Telekom powiedział, że koncern sprawdza doniesienie tygodnika. Jak dotąd niczego jednak nie wykryto. O sprawie poinformowano już niemiecki kontrwywiad oraz Federalny Urząd Bezpieczeństwa Technik Informacyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy zapomną o aferze szpiegowskiej? Współpraca Niemiec i Stanów Zjednoczonych jest konieczna, by "przynajmniej przybliżyć rozwiązanie" wielu rozgrywających się w świecie konfliktów.
Ostro na linii USA - Niemcy. Przyczyną szpiedzy Kanclerz Angela Merkel wyraziła wątpliwości, czy Niemcy byłyby w stanie wymusić zaprzestanie prowadzonej na ich terytorium działalności szpiegowskiej Stanów Zjednoczonych.
Amerykanie szpiegowali przywódców G8 Władze Kanady zezwoliły amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) na prowadzenie operacji szpiegowskich podczas szczytów G8 i G20, które odbyły się w Toronto.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)