Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
07.09.2011 07:17

Nowy sondaż. Zobacz, kto jest pod progiem

Co trzeci ankietowany nie wie, czy 9 października pójdzie zagłosować. Ci zdecydowani nie dają nadziei nowym ugrupowaniom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VladimirCetinski/iStockphotot)

46 procent respondentów wrześniowego sondażu TNS OBOP, deklarujących udział w wyborach 9 października, zagłosowałoby na PO, 29 procent na PiS, 11 procent na SLD i 7 procent na PSL.

Jak wynika z badania, pozostałe zarejestrowane komitety nie mogą liczyć na przekroczenie 5-procentowego progu wyborczego.

W porównaniu z poprzednim, sierpniowym sondażem notowania PO wzrosły o 1 punkt procentowy, a PiS spadły o 1 punkt. Poparcie dla SLD zwiększyło się o 2 punkty procentowe, a dla PSL nie uległo zmianie. Ruch Poparcia Palikota w ciągu miesiąca zanotował wzrost poparcia z 1 procenta do 3 procent.

Jak wynika z sondażu, co trzeci badany (34 procent) jest pewien, że weźmie udział w wyborach do Sejmu; 29 procent respondentów _ raczej _ weźmie w nich udział; 26 procent deklaruje, że nie zamierza głosować, a 11 procent jeszcze nie wie, czy zagłosuje.

*PRZECZYTAJ FELIETON MONEY.PL *

Oto dlaczego Platforma boi się Zyty Gilowskiej

Ośrodek podkreśla, że w przypadku faktycznych wyborów odsetek głosujących jest zbliżony do odsetka osób, które w sondażach realizowanych bezpośrednio przed głosowaniem deklarują zamiar wzięcia udziału w wyborach wyłącznie w sposób kategoryczny - a nie _ raczej _.

Jak podkreśla TNS OBOP, w najnowszym badaniu zapytano o gotowość do głosowania w wyborach do Sejmu, które mają odbyć się 9 października, w poprzednich pytano jak ankietowani głosowaliby, gdyby wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę. 24 procent respondentów, którzy zamierzają głosować, nie wie jeszcze, kogo poprze.

Przy uwzględnieniu niezdecydowanych jak głosować, preferencje partyjne przedstawiały się następująco: PO - 35 procent, PiS - 22 procent, SLD - 9 procent, PSL - 5 procent, Ruch Poparcia Palikota - 2 procent, PJN - 1 procent, Polska Partia Pracy 1 procent.

Sondaż przeprowadzono w dniach 1-4 września na reprezentatywnej, losowej grupie 983 osób powyżej 18 roku życia.

Czytaj więcej na temat wyborów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t136996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksperci;polakow;nie;obchodza;debaty;politykow,189,0,902589.html) Eksperci: Polaków nie obchodzą debaty polityków Podzielone partie, podzielone media, niemal równocześnie na antenach trzech stacji telewizyjnych toczyły się dwie debaty wyborcze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t155495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/debata;o;debacie;szef;sztabu;pis;wychodzi,211,0,899027.html) Jest decyzja w sprawie debat. PiS wychodzi ze spotkania Prawo i Sprawiedliwość nie chce debatować z SLD i PJN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t124016.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/tu;prawo;i;sprawiedliwosc;juz;debatuje;z;platforma,31,0,897823.html) Tu Prawo i Sprawiedliwość już debatuje z Platformą W tej dyskusji polityków ogranicza tylko rozmiar - pisze Maciej Miskiewicz.
Tagi: wybory 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz