Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowicka: Deklaracja wiary nauczycieli jest szkodliwa

0
Podziel się:

Jeśli będzie podpisywana masowo, to przyniesie ogromną szkodę dla polskiego systemu edukacji. Na deklaracji wiary nauczycieli stracą przede wszystkim uczniowie.

Nowicka: Deklaracja wiary nauczycieli jest szkodliwa
(Reporter)

Jeśli będzie podpisywana masowo, to przyniesie ogromną szkodę dla polskiego systemu edukacji. Na deklaracji wiary nauczycieli stracą przede wszystkim uczniowie - uważa Wanda Nowicka, gość radiowej Trójki.

W Internecie znaleźć można kilka wersji tej deklaracji, wzorowanej na podobnym dokumencie, podpisywanym wcześniej przez lekarzy. Wicemarszałek Sejmu, z ramienia Twojego Ruchu wskazywała, że wszystkie one zakładają prymat religii nad nauką. A to -zdaniem Wandy Nowickiej- jest bardzo niebezpieczne.

Wanda Nowicka dodała, że deklaracja wiary nauczycieli nie jest tylko pustym, nic nie znaczącym dokumentem, ale może ona realnie wpłynąć na funkcjonowanie szkół.

Jedna z wersji deklaracji zawiera zapis, że _ podstawą godności i wolności nauczyciela katolika jest wyłącznie jego sumienie, oświecone Duchem Świętym i nauką Kościoła _. Daje ona też nauczycielowi prawo do sprzeciwu wobec _ działań niezgodnych z sumieniem oraz niemoralnych _.

Czytaj więcej w Money.pl
Deklaracja wiary dla nauczycieli? Jest komentarz Minister edukacji poinformowała, że w przypadku złamania prawa przez nauczyciela, każdy rodzic ma prawo zwrócić się do wojewody.
Mężczyźni są nauczycielami przez przypadek? Opublikowany w tym tygodniu sprawozdanie podsumowuje badania krajowe i międzynarodowe dotyczące nauczycieli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)