Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telefon
13.10.2012 07:27

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego uchwalona

Dokument dostosowuje polskie przepisy do uregulowań unijnych. Głosowało 450 posłów, wszyscy byli za przyjęciem nowelizacji, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lusi/CC/sxc.hu)

Dokument dostosowuje polskie przepisy do uregulowań unijnych. Głosowało 450 posłów, wszyscy byli za przyjęciem nowelizacji, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Nowe prawo telekomunikacyjne dostosowuje polskie przepisy do uregulowań unijnych. Chodzi m.in. o regulację usług telekomunikacyjnych, łączności elektronicznej, dostępu do internetu, usług powszechnych oraz ochrony danych osobowych. Celem zmian jest rozszerzenie uprawnień abonentów i użytkowników, wzmocnienie ochrony danych osobowych oraz zwiększenie konkurencyjność w zakresie usług telekomunikacyjnych.

Szczególne znaczenie mają zapisy ustawy dotyczące umów, regulaminów i cenników, które muszą mieć zrozumiałą i dostępną dla klientów formę. Wprowadzono możliwość przeniesienia numeru telefonicznego do innego operatora w ciągu 24 godzin. Chodzi także o to, aby operatorzy nie mieli możliwości wymuszania na abonentach podpisywania długoterminowych i niekorzystnych umów. Dlatego pierwsza umowa nie będzie obowiązywać dłużej niż dwa lata, będzie można także podpisać umowę na czas krótszy niż rok, co zwiększy konkurencyjność na rynku usług telekomunikacyjnych.

Wprowadzono także możliwość zawarcia umowy drogą elektroniczną, za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej operatora. Umożliwi to zawieranie i zmianę umowy bez wychodzenia z domu, a jednocześnie pozwoli na spokojne zapoznanie się z proponowanymi warunkami umowy i podjęcie przez konsumenta w pełni świadomej decyzji.

Czytaj więcej w Money.pl
Rachunek za telefon na 12 bilionów euro - _ Prawie dostałam ataku serca _ - powiedział Francuzka. Z trudem udało się jej wyjaśnić pomyłkę.
50 tys. za pisanie smsów. Nauczyła go mama Austin Weirschke, 17-letni mieszkaniec Nowego Jorku, jest najszybciej piszącą esemesy osobą w Stanach Zjednoczonych.
Częstotliwości GSM. UKE planuje nowy przetarg Urząd Komunikacji Elektronicznej chce szybko rozdysponować wolne zasoby częstotliwości z pasma 1800 MHz.
Tagi: telefon, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz