Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe oskarżenia pod adresem Berlusconiego

0
Podziel się:

Faktycznie były dwa procesy w sprawie bunga bunga, wyuzdanych przyjęć w rezydencjach byłego premiera z udziałem nieletnich.

Nowe oskarżenia pod adresem Berlusconiego
(Associated Press/East News)

Nie skończyły się kłopoty Silvio Berlusconiego z wymiarem sprawiedliwości. Były premier Włoch - a od przedwczoraj również były senator - jest podejrzany o przekupienie świadków w procesie o _ €œbunga-bunga _, czyli korzystania z prostytucji nieletnich i nadużycia władzy.

Faktycznie były dwa procesy w sprawie _ €œbunga bunga _, wyuzdanych przyjęć w rezydencjach byłego premiera z udziałem nieletnich. W pierwszym Berlusconi skazany został na siedem lat więzienia i dożywotni zakaz sprawowania urzędów publicznych.

W drugim, gdy na ławie oskarżonych zasiadły osoby, które organizowały te przyjęcia, wyszło na jaw, że Berlusconi przekupił niektórych świadków, a pośredniczyli w tym jego obrońcy.

Szczegóły tego procederu były przedmiotem spotkania, jakie odbyło się 15 stycznia 2011 r. z udziałem urzędującego wówczas premiera.

W rezultacie w ogłoszonym dziś uzasadnieniu wyroku, jaki zapadł w tym procesie w lipcu, sąd w Mediolanie postuluje postawienie wszystkim uczestnikom tej narady zarzutu korupcji sądowej.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m274892.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrok;ws;berlusconiego;byly;premier;nie;przyznaje;sie;do;winy,173,0,1333165.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sprawdź, jak Silvio Berlusconi zareagował na wyrok sądu
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/71/m113223.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;koniec;kariery;politycznej;silvio;berlusconiego,110,0,1371502.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To koniec kariery politycznej Berlusconiego?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/15/m222735.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;skazany;na;7;lat;wiezienia;jest;wyrok;ws;ruby,28,0,1333020.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Berlusconi skazany na 7 lat więzienia. Nie tylko
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)