Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe fakty w sprawie śmierci Andrzej Leppera. Tego prokurator nie ujawnił

0
Podziel się:

Policjanci znaleźli na miejscu tragedii sporą liczbę wezwań do zapłaty.

Nowe fakty w sprawie śmierci Andrzej Leppera. Tego prokurator nie ujawnił
(PAP/Tomasz Gzell)

Andrzej Lepper zmarł najprawdopodobniej po godzinie 13 - dowiedział się reporter RMF FM. W biurze Samoobrony, gdzie doszło do samobójstwa, znaleziono także dowody, które mają potwierdzać wersję mówiącą o kłopotach finansowych polityka.

Prokuratorzy, którzy przy pomocy policjantów zabezpieczali miejsce tragedii, znaleźli na biurku i w pokoju sporą liczbę wezwań do zapłaty, wystawionych właśnie na szefa Samoobrony. Były tam również dokumenty świadczące o naprawdę olbrzymich długach Andrzeja Leppera - dlatego od razu przyjęto tę wersję jako najbardziej prawdopodobną - powiedział naszemu reporterowi jeden z informatorów znających sprawę. Dodał, że śledczy mają również informacje o konflikcie w rodzinie szefa Samoobrony.

Najbardziej zastanawiającą jest jednak informacja, że obraz telewizora w gabinecie Leppera został zatrzymany stopklatką o godzinie 13:15:04. Był to program telewizji informacyjnej Polsat News. Na ekranie widniał obraz z Donaldem Tuskiem, a w podpisie komentarz do kampanii wyborczej. Jak sprawdził nasz reporter, o tej porze prezentowano serwis informacyjny, w którym była mowa między innymi o wyborach, a także o likwidacji 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Na pierwszy rzut oka - praktycznie bez związku ze sprawą, jednak ktoś musiał nacisnąć stopklatkę na pilocie. Najprawdopodobniej więc Andrzej Lepper żył jeszcze po godzinie 13.

Dowody znalezione w gabinecie Leppera świadczą również o tym, że pracował on nad tworzeniem list wyborczych Samoobrony.

Śledztwo pod specjalnym nadzorem?Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła wczoraj śledztwo w sprawie śmierci szefa _ Samoobrony _. Zarządzono też sekcję jego zwłok. Nie wiadomo, kiedy będzie gotowy protokół z tej ekspertyzy.

Prokuratura bierze pod uwagę różne hipotezy okoliczności śmierci Andrzeja Leppera. Według Moniki Lewandowskiej, do tej pory za ogólnie przyjęty powód samobójczej śmierci lidera Samoobrony uważa się kłopoty finansowe. Śledztwo potwierdzi bądź zaprzeczy wstępnym ustaleniom.
Prokuratura wszczęła śledztwo z artykułu 151 Kodeksu Karnego, który brzmi: _ Kto za namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 _.

Do tej pory śledczy przesłuchali w tej sprawie kilkunastu świadków, wśród nich redaktora naczelnego _ Gazety Polskiej _ Tomasza Sakiewicza. Przesłuchania sa kontynuowane.

Śledztwo w sprawie śmierci Andrzeja Leppera obejmie monitoringiem Prokuratura Generalna. Maciej Kujawski z prokuratury generalnej poinformował, że prokurator generalny ma być na bieżąco powiadamiany o głównych zamierzeniach i ustaleniach dochodzenia. Bezpośreni nadzór nad sprawą będzie sprawowała prokuratura apelacyjna w Warszawie.

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zwrócił się do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta z prośbą o objęcie osobistym nadzorem śledztwa. W swoim liście poseł zaznacza, że Lepper jako były wicepremier miał dostęp do wielu niejawnych informacji, był też ważnym świadkiem w sprawach prokuratorskich i sądowych.

_ Dlatego w opinii publicznej budzą zdziwienie jednoznaczne wypowiedzi przedstawicieli organów ścigania, z których wynika, że przyczyną śmierci było samobójstwo z przyczyn finansowych, w sytuacji, gdy nie przeprowadzono jeszcze istotnych czynności dowodowych, przede wszystkim sekcji zwłok oraz innych niezbędnych czynności kryminalistycznych _ - zauważa Mularczyk.

Czytaj, jak forumowicze komentują śmierć Andrzeja Leppera

O śledztwie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t154131.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/decyzja;w;sprawie;sledztwa;dotyczacego;smierci;lepper,152,0,887960.html) Lepper w sprawie Kaczyńskiego. Bał się... Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejmie dziś decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie samobójczej śmierci Andrzeja Leppera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t154126.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/andrzej;lepper;nie;zyje;to;samobojstwo,163,0,887203.html) Andrzej Lepper nie żyje. To samobójstwo? Ciało byłego wicepremiera w rządzie PiS, znaleziono w warszawskiej siedzibie partii. _ To dla nas szok _ - politycy wspominają lidera Samoobrony. Część nie wierzy w to, że targnął się na swoje życie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)