Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe egzaminy na prawo jazdy już od dzisiaj

0
Podziel się

Od dzisiaj egzaminy teoretyczne na prawo jazdy według starych zasad odchodzą do lamusa.

Nowe egzaminy na prawo jazdy już od dzisiaj
(Artur Barbarowski/East News)
bEgwHSEl

Obowiązują już nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Zmienione zasady egzaminu teoretycznego dla kandydatów na kierowców oznaczają nie tylko zupełnie nowy system egzaminowania teoretycznego kandydatów na kierowców, ale także rewolucję organizacyjną w ośrodkach ruchu drogowego.

Aktualizacja godz. 10.00

Z tego powodu część z nich w najbliższych dniach będzie nieczynna. Tak jest między innymi na Mazowszu.

bEgwHSEn

Nowe serwery, nowe oprogramowanie i nowy operator systemu - wszystko to musi działać bez zarzutu, a ponieważ w piątek do późnych godzin nocnych trwały egzaminy jeszcze według starych zasad, nie można było podmianki zrobić wcześniej. Dlatego w Siedlcach i Radomiu pracownicy dają sobie tydzień. Zamierzają przeznaczyć go na szkolenie egzaminatorów i ludzi obsługujących urządzenia i system.

Tylko jeden dzień krócej zamknięte będą ośrodki w Płocku i Ostrołęce. Najkrócej zmiany będą wprowadzane w Warszawie i Ciechanowie. Tutaj WORD-y nieczynne będą przez 3 najbliższe dni.

Zielonogórska placówka jest przygotowana na zmiany od sierpnia 2012 roku. W weekend zmieniono bazę pytań, a dziś odbędą się tam pierwsze egzaminy teoretyczne na nowych zasadach. Zdaniem dyrektora Ośrodka Rafała Gajewskiego nie będzie trudniejszy niż ten zdawany przed wejściem nowych przepisów.

Rafał Gajewski dodaje, że nowe egzaminy nie są trudniejsze i nie powinny stanowić problemu dla zdających. Łatwiej będą mieli ci, którzy jeździli już samochodem. Nowy egzamin jest intuicyjny.

bEgwHSEt

Przepisy wprowadzające między innymi nowe kategorie prawa jazdy, system zdawania egzaminów oraz elektroniczny obieg dokumentów weszły w życie 19 stycznia.

Czytaj więcej w Money.pl
Samochód w firmie. Jak wprowadzić prywatne auto? Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, mogą wprowadzić auto do majątku firmy i skorzystać na tym podatkowo – nawet jeśli auto zostało zakupione prywatnie
Wstrzymują egzaminy na prawo jazdy W związku ze zmianą prawa, testy i egzaminy zawieszają kolejne ośrodki. Sprawdź, które.
Wymiana Karty na AM: Od kiedy i za ile Od kiedy będzie można wymienić kartę motorowerową na prawo jazdy AM. Ile to będzie kosztować? Ile zapłacimy za kurs i egzamin? Co z 13 latkami? Skuterowo.com jako pierwsze ujawnia te informacje.
bEgwHSEO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)