Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje zagraniczne
29.03.2014 20:35

Nowa ustawa o inwestycjach zagranicznych przyjęta na Kubie

Dokument jest ukierunkowany na przyciągnięcie obcego kapitału. Analitycy i dyplomaci powątpiewają jednak, czy postanowienia ustawy idą wystarczająco daleko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Jak podały kubańskie państwowe media, ustawę przyjęto jednogłośnie na specjalnej sesji parlamentu. Wejdzie ona w życie po 90 dniach.

Ustawa obniża stawkę podatku od zysku o połowę, z 30 do 15 proc., zwalniając jednocześnie inwestorów z płacenia go przez 8 lat. Jednak udogodnienia podatkowe nie obejmą firm należących w całości do kapitału zagranicznego, lecz tylko joint ventures z państwem kubańskim oraz inwestycje, realizowane wspólnie przez firmy zagraniczne i kubańskie.

Kubański minister handlu zagranicznego Rodrigo Malmierca oświadczył w piątek w państwowej telewizji, że Kuba potrzebuje 2-2,5 mld dolarów bezpośrednich zagranicznych inwestycji rocznie, by osiągnąć planowany wzrost gospodarczy na poziomie 7 proc. _ Musimy zapewnić zachęty, by przyszli do nas _ - powiedział minister mając na myśli zagranicznych inwestorów.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliardy na inwestycje. Zobacz plany KGHM KGHM chce wydać na inwestycje w 2014 roku 4 miliardy 251 milionów złotych.
Niebawem powstanie polski kosmodrom Dzięki niemu w najbliższych latach powstanie około 720 miejsc pracy dla naukowców - podał resort infrastruktury.
Zapowiedzieli inwestycje za 2 mld złotych Polskie Sieci Elektroenergetyczne zrealizują w województwie kujawsko-pomorskim siedem dużych inwestycji do 2019 roku.
Tagi: inwestycje zagraniczne, kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz