Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa reguła wydatkowa. Na co liczy minister finansów?

Wicepremier Jacek Rostowski ma nadzieję, że Sejm w sierpniu zajmie się nowelizacją ustawy o finansach publicznych, która wprowadzi nową, stabilizującą regułę wydatkową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski ma nadzieję, że Sejm w sierpniu zajmie się nowelizacją ustawy o finansach publicznych, która wprowadzi nową, stabilizującą regułę wydatkową.

_ - Funkcjonowanie progu 50-procentowego będzie zmienione, on będzie włączony do nowej reguły, opartej na nowych zasadach europejskich, nowej regule wydatkowej, której założenia przyjęliśmy 10 dni temu i którą, mam nadzieję, przedstawimy Sejmowi na pierwszym posiedzeniu sierpniowym _ - powiedział w TVN24 Rostowski.

Zgodnie z przyjętymi w lipcu przez rząd założeniami nowelizacji ustawy o finansach publicznych w stabilizującej regule wydatkowej limit wydatków będzie uzależniony od średniookresowego realnego tempa wzrostu PKB, oczekiwanego poziomu inflacji i ewentualnej zmiany obciążeń fiskalnych. Reguła ma zacząć obowiązywać już przy wyznaczaniu wydatków na 2014 rok i objąć ponad 90 proc. sektora finansów publicznych.

Pierwsze po wakacjach parlamentarnych posiedzenie Sejmu zaplanowano na 28-30 sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski spotkał się z Gowinem. Oto powód W Sejmie zebrał się klub PO, w którym udział biorą między innymi wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski i Jarosław Gowin.
"Rostowski jest jak Nikodem Dyzma finansów" Zbigniew Giżyński z PiS pytał kiedy premier pozbędzie się z rządu tego szkodnika, jak nazwał ministra finansów.
Zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych Nowelizację przygotował Urząd Zamówień Publicznych, któremu swoje propozycje zmian przekazało m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Tagi: ustawa o finansach publicznych, rostowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz