Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowa partia Palikota otrzyma subwencję budżetową?

0
Podziel się:

Zmieni się nazwa, statut i władze. Co jeszcze?

Nowa partia Palikota otrzyma subwencję budżetową?
(Maciej Goclon/East News)

Partia powstała na bazie Ruchu Palikota będzie miała prawo do pieniędzy z budżetu państwa - przekonuje europoseł Marek Siwiec. Stanie się tak w sytuacji, gdy nowy twór będzie miał inną nazwę, nowy statut i władze.

Stary pozostanie wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Marek Siwiec podkreślił w radiowej Jedynce, że nowej partii będzie się należała subwencja.

Marek Siwiec dodał, że powołanie nowej partii będzie zakończeniem pewnego etapu działalności polityków, którzy zmienili wizerunek polskiej polityki.

- _ Ale słusznie zauważyli, ja się zresztą z tą opinią zgadzam, że w tym paliwie, które prowadzi z jednej manifestacji na drugą, dalej się nie da jechać. Ludzie przyznają, że to są ważne tematy, mówię tu chociażby o równouprawnieniu mniejszości seksualnych czy relacji państwo - Kościół, poza tym są jednak również podatki czy edukacja _ - zauważa.

Dziś w Warszawie rozpocznie się dwudniowy kongres, na którym na bazie Ruchu Palikota na powstać nowa partia. Dzisiejsze obrady będą miały charakter nieoficjalny - delegaci na zjazd - czyli m.in. zarząd i posłowie RP - będą głosowali nad zmianami w statucie, co jest niezbędne, by zmienić nazwę partii i poszerzyć jej formułę.

Nowe ugrupowanie zostanie zaprezentowane jutro podczas oficjalnej części kongresu, kiedy przewidziano m.in. wystąpienia liderów nowej formacji m.in. Janusza Palikota.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, kiedy powstanie nowa partia Palikota Twarzami ugrupowania - obok Janusza Palikota - mają być Marek Siwiec i Jan Hartman.
On nie wierzy w zmianę układu na lewicy Potencjalna współpraca byłego członka Sojuszu z Ruchem Palikota nie będzie miała większego znaczenia - uważa polityk lewicy.
To koniec Partii Demokratycznej? Decyzja... Taka decyzja pociągnie za sobą konieczność rozwiązania PD. Dlatego jej szef na razie wstrzymuje się z jej podjęciem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)