Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa partia Palikota nie robi wrażenia na Leszku Millerze

0
Podziel się:

Leszek Miller nie obawia się nowej partii. Jego zdaniem polska scena polityczna wypełniona jest rozmaitymi tworami bez życia.

Nowa partia Palikota nie robi wrażenia na Leszku Millerze
(Reporter Poland)

Sojusz będzie wciąż główną partią lewicy - zapewniał na konferencji prasowej w Białymstoku szef SLD Leszek Miller.

Miller pytany na konferencji o możliwość współpracy z nową partię Janusza Palikota, która ma zostać powołana jutro mówił, że raczej nie wyobraża sobie współpracy z nią. Jego zdaniem będzie ona ewoluowała w kierunku formacji liberalnej, w kierunku _ prawicy laickiej _. _ - My pozostaniemy tu, gdzie jesteśmy, na pozycji głównej partii lewicy _ - dodał.

Miller pytany czy obawia się nowej partii, powiedział, że jej powstanie _ nie robi na nim żadnego wrażenia _, bo - jak dodał - polska scena polityczna wypełniona jest _ rozmaitymi tworami bez życia _.

Szef SLD nie chciał oceniać nowej partii, bo - jak wyjaśnił - nie wiadomo jeszcze, jaki będzie miała program, a - zdaniem Millera - Palikot ma skłonność do zmiany linii programowych. Leszek Miller uważa, że najtrafniejsza nazwa dla nowej partii to _ Palikot bez ruchu _. Lider SLD uczestniczył w sobotę w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku.

Nowa partia, na bazie Ruchu Palikota, ma powstać w weekend. Jej twarzami - obok Janusza Palikota - mają być Marek Siwiec i Jan Hartman. Według nieoficjalnych informacji w nazwie partii będzie słowo _ Ruch _, ale nie będzie już nazwiska Palikota. Według zapowiedzi lidera RP, nową partię, poza Ruchem, będą współtworzyć: Stowarzyszenie Ruch Społeczny Europa Plus, Unia Lewicy, Racja Polskiej Lewicy oraz Partia Demokratyczna.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa partia Palikota otrzyma subwencję budżetową? Zmieni się nazwa, statut i władze. Co jeszcze?
Wiadomo, kiedy powstanie nowa partia Palikota Twarzami ugrupowania - obok Janusza Palikota - mają być Marek Siwiec i Jan Hartman.
Politycy zdradzają plany na nowy rok. Co szykują? - _ Rząd wypełnia swe funkcje poniżej minimum _ - grzmi PiS. Dlatego sam zacznie rok od konstruktywnego wotum nieufności. A inni?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)