Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nową konstytucję Ukrainy trzeba opublikować przed wyborami

0
Podziel się:

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, który spotkał się dzisiaj z establishmentem obwodów donieckiego i dniepropietrowskiego, powiedział, że projekt nowej ustawy zasadniczej Ukrainy powinny podpisać wszystkie siły polityczne kraju.

Nową konstytucję Ukrainy trzeba opublikować przed wyborami

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział dzisiaj, że tekst nowej konstytucji powinien zostać opublikowany przed 25 maja, kiedy mają się odbyć przedterminowe wybory prezydenckie. Szef rządu podkreślił, że uważa to za konieczne.

Jaceniuk, który spotkał się dzisiaj z establishmentem obwodów donieckiego i dniepropietrowskiego, powiedział, że projekt nowej ustawy zasadniczej Ukrainy powinny podpisać wszystkie siły polityczne kraju, a nie tylko zadeklarować dla niego poparcie.

- _ Chodzi o to, by nie było tak, że nowy prezydent będzie próbował zmienić konstytucję według swego widzimisię _ - oświadczył szef ukraińskiego rządu.

Zaapelował do wszystkich regionów Ukrainy o aktywne włączenie się do prac nad nową ustawą zasadniczą. - _ Proszę, by obwody dniepropietrowski i zaporoski razem ze wschodem Ukrainy - Donieckiem, Ługańskiem, Charkowem - z centrum i zachodem Ukrainy, z całą Ukrainą wzięły aktywny udział w pilnym opracowaniu nowej konstytucji _ - oświadczył Jaceniuk.

Przypomniał, że głównym celem dokonania zmian w konstytucji jest decentralizacja władzy. Jaceniuk już wcześniej zapowiadał, że w projekcie nowej konstytucji znajdą się wszelkie zmiany w kierunku rozszerzenia kompetencji regionów, ale przy zachowaniu jedności Ukrainy. Równocześnie premier odrzucił pomysły federalizacji kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraiński resort: To kłamstwo i prowokacja Kłamstwem i prowokacją nazwało ministerstwo zdrowia Ukrainy doniesienia o 780 ofiarach śmiertelnych protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie.
Separatyści czekają na uderzenie sił MSW Dzisiaj mija termin ultimatum postawionego separatystom przez ukraińskie władze.
Co dalej z Janukowyczem? Jest deklaracja Rosyjski prokurator generalny Jurij Czajka oświadczył, że nie widzi podstaw do wydania Ukrainie byłego prezydenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)