Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa aplikacja MSW ułatwi znalezienie najbliższego komisariatu

0
Podziel się:

Sprawdź, do czego może ci się to przydać.

Nowa aplikacja MSW ułatwi znalezienie najbliższego komisariatu
(mojakomenda.pl/print screen)

Jesteśmy w obcym mieście, skradziono nam torebkę, samochód, padliśmy ofiarą oszustwa - MSW uruchomiło nową aplikację, dzięki której w takich sytuacjach można szybko znaleźć najbliższy komisariat lub komendę policji; program poinstruuje też, jak tam dojechać.

_ Moja komenda _ to - jak powiedziała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak - mobilny przewodnik po polskich jednostkach policji.

_ Czasami jesteśmy w obcym, nieznanymi nam miejscu, gdzieś wyjeżdżamy, przejeżdżamy przez jakieś miasto. Nie wiemy, gdzie jest najbliższa komenda policji, a dzieje się coś, o czym chcemy jak najszybciej policję zawiadomić - np., gdy ktoś kradnie nam samochód, torebkę, jesteśmy świadkiem jakiegoś niepokojącego zdarzenia. Ta aplikacje daje nam taką możliwość. Zawiera informacje o najbliższej jednostce policji, numer telefonu, mapę _ - podkreśliła Woźniak.

Zastrzegła równocześnie, że nie chodzi tu o sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu - m.in. wypadki samochodowe, bo wtedy korzystać należy z numerów alarmowych 112 czy 997.

Jak można skorzystać z aplikacji _ Moja komenda _ i skąd ją ściągnąć? Jak wyjaśnia Mateusz Kurzejewski z MSW program dostępny jest na telefony z system iOS i Android. Można ją bezpłatnie pobrać z App Store i Google Play.

_ - Jeśli jesteśmy w trybie offline pojawi nam się lista najbliższych komend i mapa. Jest też możliwość zadzwonienia do wybranej jednostki, bo pojawia się numer telefonu. W trybie online aplikacja pokazuje najkrótszą trasę do najbliższej jednostki. Jest też możliwość nawigacji _ - wyjaśnia Kurzejewski.

Dzięki aplikacji można też znaleźć komendę np. podając nazwę ulicy czy kod pocztowy, a dzięki opcji Street View można taką jednostkę obejrzeć.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersje wokół użycia broni przez policję _ Każdego mądralę, który krytykuje, zapraszam na strzelnicę _ - oświadczył Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.
CBA weszło do dwóch ministerstw Według PAP kontrole w Ministerstwie Finansów oraz w MSW rozpoczęły się w połowie września. W obu...
Wielka akcja Europolu. Zatrzymania też w Polsce W operacji uczestniczyło 8000 policjantów z naszego kraju.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)