Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
16.08.2013 12:00

Noszenie odblasków. Prezydent podpisał ustawę

Do tej pory obowiązek noszenia odblasków miały jedynie dzieci do 15. roku życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, będzie miał obowiązek używania elementów odblaskowych - zakłada nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 12 miesięcy od dnia ogłoszenia. Do tej pory obowiązek noszenia odblasków miały jedynie dzieci do 15. roku życia.

Pieszy będzie mógł się poruszać bez elementów odblaskowych po zmierzchu jedynie po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego lub po chodniku bądź w strefie zamieszkania.

Policjanci zwracają uwagę, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20 metrów. Natomiast jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m.

Problem zwykle nasila się jesienią i zimą, kiedy zmierzch zapada wcześniej. Policja przekonuje, że nawet w terenie zabudowanym i przy świetle lamp człowiek poruszający się wzdłuż drogi, a nawet przechodzący przez jezdnię, jeśli nie ma odblasków - jest słabo widoczny dla kierowcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowelizacja systemu ubezpieczeń społecznych Dzięki nowemu rozwiązaniu osoby nieubezpieczone, przedsiębiorcy, zleceniobiorcy i rolnicy zyskają analogiczne uprawnienia jak pracownicy korzystający z urlopów wychowawczych.
"Koniec łatwego wysyłania polskich żołnierzy na antypody" Prezydent zapowiedział, że nasz kraj odchodzi w końcu od _ polityki ekspedycyjnej. _
Komorowski: Historia wojska, historią narodu Prezydent podkreślił, że do końca II Rzeczypospolitej Święto Wojska Polskiego funkcjonowało w sposób konspiracyjny w sercach Polaków, w różnych formach.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz