Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nominacje sędziowskie wręczone przez prezydenta

0
Podziel się:

Chciałem państwa zachęcić do pilnowania w sposób szczególny elit publicznych, elit państwowych, społecznych - zwrócił się do 32 nowo nominowanych sędziów.

Nominacje sędziowskie wręczone przez prezydenta
(eecpoland.eu)

Prezydent zachęcał sędziów, by _ zasad etycznych, wrażliwości na wypełnianie wszystkich wymogów państwa prawnego _ pilnowali także we własnych szeregach. Podkreślił, że sędziowie są funkcjonariuszami państwa.

_ - Chciałem państwa zachęcić do pilnowania w sposób szczególny elit publicznych, elit państwowych, społecznych, bo ich zachowanie może albo resztę demoralizować albo może czynić lepszymi, bardziej zorientowanymi. Z tym też nie jest dobrze, gdy się słyszy, że ci, którzy stanowią prawo, po prostu nie wiedzą rzeczy podstawowych: że nie wolno bić człowieka bezkarnie, że nie wolno bić przedstawiciela państwa, jakim jest policjant czy prywatna osoba - kamienicznik, czy nie wiedzą, że nie można stanowiska publicznego wykorzystywać dla interesów własnych czy własnej partii politycznej _ - mówił prezydent, nawiązując do ostatnich wydarzeń na scenie społeczno-politycznej.

Prezydent pogratulował i podziękował nominowanym sędziom za ich wkład pracy, umiejętności i doświadczenie. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięli udział m.in. minister sprawiedliwości Marek Biernacki, szef BBN Stanisław Koziej.

Czytaj więcej w Money.pl
Dopuścili telewizje na sale sądodowe Brytyjskie ministerstwo sprawiedliwości zgodziło się na filmowanie i transmisję telewizyjną na żywo części postępowań sądowych.
UOKiK wygrał w sądzie z Getin Noble Bank Sąd podtrzymał nałożoną na bank karę w wysokości blisko 6 mln złotych. Sprawdź za co.
Pierwszy więzień polityczny w wolnej Polsce? Działacz społeczny i były poseł powiedział, że został skazany w stronniczym procesie. Udzielił wywiadu w celi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)