Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nobel za Wikileaks? Tego chcą aktywiści

0
Podziel się:

Grupa amerykańskich aktywistów złożyła w Komitecie Noblowskim w Oslo petycję, domagając się przyznania Pokojowego Nobla Bradleyowi Manningowi.

Nobel za Wikileaks? Tego chcą aktywiści
(PAP/EPA)
bECvRjeJ

Grozi mu dożywocie i być może... Pokojowy Nobel. Grupa amerykańskich aktywistów złożyła w Komitecie Noblowskim w Oslo petycję, domagając się przyznania Pokojowego Nobla Bradleyowi Manningowi (na zdjęciu w mundurze).

To właśnie amerykański żołnierz ujawnił portalowi Wikileaks tajne dane armii Stanów Zjednoczonych i wywołał tym samym międzynarodowy skandal.

Znawcy tematu twierdzą, że Manning nie ma szans na Pokojowego Nobla. Nie dość, że amerykański żołnierz wywołał międzynarodowy skandal dyplomatyczny, to jeszcze Komitet Noblowski prawdopodobnie nie będzie chciał narażać się jednemu ze swoich noblistów - amerykańskiemu prezydentowi Barackowi Obamie.

bECvRjeL
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m134597.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rusza;proces;informatora;wikileaks,174,0,1346734.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rusza proces informatora WikiLeaks Materiały przekazane przez Manninga portalowi WikiLeaks zostały wykorzystane przez media, budząc sensację w 2011 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m125420.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usa;zaczal;sie;proces;manninga;oskarzonego;o;przecieki;do;wikileaks,200,0,1318856.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zaczął się proces informatora WikiLeaks Rozpoczęty przed sądem wojskowym proces dotyczy najcięższych z 20 oskarżeń i - jak się oczekuje - będzie trwać całe lato.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m278392.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/afera;wikileaks;sad;wojskowy;uniewinnil;manninga;od;glownego;zarzutu,20,0,1355540.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Manning niewinny. "Nie pomagał wrogowi" Sąd w bazie Fort Meade w stanie Maryland uznał starszego szeregowego za winnego pięciu zarzutów szpiegostwa, pięciu zarzutów kradzieży, a także oszustwa komputerowego i innych naruszeń.
bECvRjfm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)