Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraków 2022
04.07.2014 13:53

NIK: Nieprawidłowości przy finansowaniu Komitetu Kraków 2022

Resort niezgodnie z przepisami dotował starania Krakowa o organizację zimowej olimpiady - stwierdzili inspektorzy NIK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)
Była przewodnicząca Komitetu Kraków 2022 Jagna Marczułajtis-Walczak i <br> zastępca prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta Magdalena Sroka <br>

W czasie kontroli budżetowej Najwyższa Izba Kontroli odkryła, że Ministerstwo Sportu złamało przepisy ustawy o działalności organizacji pożytku publicznego i wolontariacie, dotując starania Krakowa o organizację igrzysk w 2022 roku.

Jak powiedział Dariusz Nowak z NIK, kontrolerzy zwrócili uwagę na to, że w konkursie na podmiot pomagający Krakowowi w walce o olimpiadę nie było daty ostatecznego składania ofert.

Nowak dodał również, że Stowarzyszenie Kraków 2022 otrzymało od ministerstwa sportu 2,5 miliona złotych. NIK planuje dogłębna kontrolę Komitetu Konkursowego Kraków 2022.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze kontrowersje związane ze staraniem o organizację Igrzysk Olimpijskich. W kwietniu ze stanowiska przewodniczącej Komitetu Kraków 2022 zrezygnowała Jagna Marczułajtis-Walczak. Jej decyzja była wynikiem skandalu, jaki wybuchł, gdy w mediach pojawiła się informacja, że mąż posłanki, Andrzej Walczak, próbował wywierać wpływ na dziennikarzy. Miał ich zachęcać do tego, by pisali o staraniach Komitetu tylko w pozytywnym tonie.

W czasie lokalnego referendum mieszkańcy Krakowa opowiedzieli się niemal w 70 procentach przeciw organizacji igrzysk.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydatki na Zimowe Igrzyska pod okiem NIK? - _ Kontrola jest uzasadniona i potrzebna - powiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. _
Pierwsze referendum w historii Krakowa Uprawnionych do głosowanie jest ponad 580 tysięcy osób.
Referendum na temat igrzysk. "O rok za późno" Można usłyszeć opinie, że organizowanie referendum już po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej jest błędem.
Tagi: kraków 2022, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz