Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NIK bada organizację wizyt państwowych

0
Podziel się:

Kontrola ma związek z katastrofą smoleńską, a jej wyniki nie zostaną w pełni upublicznione.

NIK bada organizację wizyt państwowych
(prezydent.pl/GFDL)
bEJULlmJ

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza mechanizmy, na podstawie których organizowano w ciągu ostatnich 5 lat wizyty krajowe i zagraniczne osób pełniących najwyższe funkcje państwowe. Kontrola ma związek z katastrofą smoleńską i jest na razie we wstępnej fazie.

Rzecznik Izby Paweł Biedziak powiedział, że o końcowych wynikach tej kontroli będzie można mówić pod koniec roku albo na początku roku 2012.

- _ Nie chcemy badać tego jednego dnia, chcemy uzyskać obraz jak ta dziedzina w państwie funkcjonowały wyjazdy zagraniczne premiera, ministrów, prezydenta. Po to, żeby obraz 10 kwietnia wyłonił się w pełni. Zbadamy oczywiście jak ta konkretna wizyta była przygotowywana. Bo jeśli coś nie funkcjonowało 10 kwietnia to znaczy, że nie funkcjonowało od wielu lat _ - powiedział Biedziak.

bEJULlmL

POSŁUCHAJ RZECZNIKA NIK:

Kontrolerzy zbadają pod tym kątem kancelarie premiera i prezydenta, BOR, MSZ, MON i policję i 36 pułk lotnictwa wojskowego. W trakcie kontroli zostanie też sprawdzone tak zwane bezpieczeństwo lotów.

W kontrolę smoleńską, która trwa od jesieni ubiegłego roku, zaangażowano kilkunastu doświadczonych pracowników NIK. Rzecznik Izby ujawnił, że już teraz kontrolerzy napotykają na materiały, które nie będą mogły być ujawnione w raporcie pokontrolnym. Trafią do kancelarii tajnej w Sejmie. Biedziak dodał jednocześnie, że w dokumencie dostępnym dla opinii publicznej te tajne wątki będą opisane ogólnie, bez podawania szczegółów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odsunac;millera;od;sledztwa;smolenskiego,145,0,790673.html) "Odsunąć Millera od śledztwa smoleńskiego" Antoni Macierewicz twierdzi, że Miller na stanowisku szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych "bada sam siebie", bo orzeka o działaniach BOR-u, którego jest przełożonym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/piloci;wiedzieli;o;pogodzie;w;smolensku,35,0,788515.html) Piloci wiedzieli o pogodzie w Smoleńsku Tak twierdzi gen. Pacek. Nie chce jednak dywagować, dlaczego załoga lądowała.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94598.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/buzek;porozmawia;z;barroso;o;smolensku,206,0,788174.html) Buzek porozmawia z Barroso o Smoleńsku Zrobi to jednak nie w imieniu całego PE, ale z własnej woli, na prośbę konserwatystów.
bEJULlnm
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)