Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nigeria: Zamach samobójczy w kościele

0
Podziel się:

15 osób zabił, a 40 zranił zamachowiec samobójca, który wjechał samochodem z materiałami wybuchowymi w kościół na obrzeżach Bauchi w Nigerii.

Nigeria: Zamach samobójczy w kościele
(JeffersonDavis/CC/Flickr)

15 osób zabił, a 40 zranił zamachowiec samobójca, który wjechał samochodem z materiałami wybuchowymi w kościół na obrzeżach Bauchi w Nigerii. Zamachowiec, którego próbowano zatrzymać, sforsował punkt kontrolny.

Do zamachu doszło, gdy ludzie wychodzili ze świątyni ewangelickiego Kościoła Żywej Wiary po porannej mszy. Zamachowiec, który także zginął, wybrał jako cel kościół w pobliżu lotniska w Bauchi - stolicy stanu o tej samej nazwie w środkowowschodniej Nigerii.

_ - Właśnie wyszedłem po porannej mszy, gdy usłyszałem głośny wybuch. Szybko wróciłem i zobaczyłem bardzo wiele osób leżących w kałużach krwi _ - powiedział cytowany przez agencję Reutera mechanik Aliku Jon. Według niego co najmniej sześć osób zginęło na miejscu.

Na razie nikt do zamachu się nie przyznał, chociaż - jak pisze agencja Associated Press - doszło do niego w czasie, gdy Nigeria przeżywa falę aktów przemocy dokonywanych przez islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.

Sekta ta atakuje kościoły, instytucje ONZ, policję, wojsko, a ostatnio także redakcje gazet. Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako _ zachodnia edukacja to świętokradztwo _, prowadzi kampanię na rzecz wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach bombowy podczas wielkanocnej mszy Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku. Podejrzewa się jednak radykalnych islamistów z organizacji Boko Haram.
Atakują kościół katolicki. Ogromna eksplozja W mieście Jos w Nigerii w zamachu bombowym na kościół katolicki zginęły w niedzielę trzy osoby; w akcjach odwetowych młodzieży chrześcijańskiej zabito co najmniej 10 osób - podał Reuters, powołując się na lokalne władze
"To atak przeciwko światowemu pokojowi" Odpowiada za niego islamistyczna grupa bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu w całym kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)