Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nigeria: W zamachach zginęły 32 osoby

0
Podziel się:

Do dwóch wybuchów doszło w handlowej dzielnicy miasta Jos w środkowej części kraju.

Nigeria: W zamachach zginęły 32 osoby
(Diario Critico Venezuela/CC BY 2.0/flickr)

W dwóch wybuchach, do których doszło w handlowej dzielnicy miasta Jos w środkowej Nigerii, zginęły 32 osoby - poinformowali agencję Reutera świadkowie zdarzenia.

_ - Widziałem błysk i usłyszałem głośny wybuch. Potem widziałem już wszędzie tylko szczątki i fragmenty ludzkich ciał _ - powiedział w rozmowie z agencją jeden z mieszkańców dzielnicy handlowej Terminus.

Do eksplozji doszło w chwili, gdy zamykano okoliczne sklepy, a muzułmanie przygotowywali się do wieczornych modłów. Świadkowie, na których powołuje się agencja Associated Press, relacjonują, że pierwszy wybuch miał miejsce przed straganem z żywnością, a drugi na okolicznym targowisku. Ich zdaniem w eksplozji zginęło około 20 osób.

W maju w mieście doszło do zamachu bombowego, przeprowadzonego przez bojowników Boko Haram, w którym zginęło 118 osób.

Islamiści z Boko Haram od 2009 roku prowadzą zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe.

W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, zginęły tysiące ludzi. Od początku tego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

Boko Haram postrzegane jest jako największe zagrożenie dla Nigerii, największej gospodarki w Afryce i najważniejszego producenta ropy na kontynencie afrykańskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak w Nigerii. Nie żyje ponad 150 osób Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej części jej terytorium w radykalne państwo islamskie.
Wysadzili się w świątyni. Już 120 ofiar Napastnicy otworzyli ogień do wiernych, którzy usiłowali wydostać się z meczetu.
Boko Haram znów porwało 25 dziewcząt Do napaści doszło mimo toczących się rozmów na temat uwolnienia z rąk Boko Haram ponad 200 zakładniczek - licealistek uprowadzonych w kwietniu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)