Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nigeria: Rebelianci z Boko Haram zabili sto osób

0
Podziel się:

W sobotę armia rządowa opuściła bazę wojskową, mieszczącą się w tym mieście.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (WORLDBREAKINGNEWSCHANNEL/PrntScrn/YouTube)

Ekstremiści spalili całe miasto Baga, położone na północnym wschodzie kraju. Według lokalnych władz, Baga, licząca około 10 tysięcy mieszkańców, _ praktycznie przestała istnieć. _

W sobotę armia rządowa opuściła bazę wojskową, mieszczącą się w tym mieście. Boko Haram kontroluje jeszcze 16 okolicznych miejscowości, w sumie około 70 procent powierzchni stanu Borno.

Od 2009 roku muzułmańska sekta prowadzi ofensywę wojskową w Nigerii, dążąc do przekształcenia jej w państwo islamskie. Walki sprawiły, że co najmniej półtora miliona osób straciło dach nad głową. W zeszłym roku z rąk ekstremistów zginęło ponad 2 tysiące ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/m321811.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/islamisci-z-boko-haram-zajeli-baze-wojskowa,157,0,1687453.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Krwawe walki w Nigerii. Wielu zabitych Po trwającej wiele godzin wymianie ognia z islamistami żołnierze opuścili w sobotę bazę położoną nad jeziorem Czad.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m319970.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bojownicy-boko-haram-uprowadzili-40-osob,44,0,1687084.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Uprowadzili 40 osób w wieku od 10 do 23 lat Najpewniej chcą ich wyszkolić na bojowników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m42466.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamach-w-meczecie-w-kano-to-boko-haram,134,0,1667718.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wysadzili się w świątyni. Już 120 ofiar Napastnicy otworzyli ogień do wiernych, którzy usiłowali wydostać się z meczetu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)