Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nigeria
03.12.2014 14:38

Nigeria: Ponad 150 zabitych w ataku ugrupowania islamistycznego

Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej części jej terytorium w radykalne państwo islamskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WORLDBREAKINGNEWSCHANNEL/PrntScrn/YouTube)
Zdjęcie ilustracyjne

Do kostnicy szpitala Sani Abacha w mieście przywieziono po ataku w mieście Damaturu w północno-wschodniej Nigerii 115 ciał. Nie wiadomo, ilu wśród zabitych jest cywilów i ilu napastników. Zginęło też sześciu żołnierzy i 38 policjantów - donosi agencja AFP.

Damaturu jest stolicą administracyjną stanu Yobe. W lutym bieżącego roku w pobliżu miasta doszło do ataku bojowników ugrupowania islamistycznego Boko Haram na szkołę średnią - zginęło ponad 40 osób.

Nigeria dzieli się na chrześcijańskie południe i muzułmańską północ. Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej części jej terytorium w radykalne państwo islamskie. Wraz z innymi organizacjami ekstremistycznymi i kryminalnymi stanowi główne zagrożenie dla wewnętrznej stabilności Nigerii, największej gospodarki w Afryce i najważniejszego producenta ropy na kontynencie afrykańskim.

W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w Nigerii, najludniejszym kraju Afryki, zginęły tysiące ludzi. Od początku bieżącego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

Czytaj więcej w Money.pl
Wysadzili się w świątyni. Już 120 ofiar Napastnicy otworzyli ogień do wiernych, którzy usiłowali wydostać się z meczetu.
Dwie nastolatki wysadziły się w tłumie Zabiły ponad 30 osób znajdujących się na targowisku.
Boko Haram znów porwało 25 dziewcząt Do napaści doszło mimo toczących się rozmów na temat uwolnienia z rąk Boko Haram ponad 200 zakładniczek - licealistek uprowadzonych w kwietniu.
Tagi: nigeria, boko haram, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz