Notowania

wiadomości
19.06.2012 23:28

Nieznani sprawcy odcięli dzioby prawie 100 kormoranom

Na wyspie na jednym z jezior w rejonie miasta Czaśniki zniszczono dziesiątki gniazd kormoranów, a wielu żywym pisklętom odcięto górną część dzioba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Elnias/sxc.hu)

Nieznani sprawcy na Witebszczyźnie odcięli górną część dzioba prawie 100 pisklętom kormoranów. Rybacy chcą się w ten sposób pozbyć konkurencji tych ptaków - informuje dziś na swojej stronie internetowej niezależny tygodnik _ Nasza Niwa _.

Na wyspie na jednym z jezior w rejonie miasta Czaśniki zniszczono dziesiątki gniazd kormoranów, a wielu żywym pisklętom odcięto górną część dzioba, przez co umrą one śmiercią głodową. Gniazda w tej kolonii znajdowały się nisko nad ziemią, co ułatwiło sprawcom dostęp do ptaków.

_ - To bezprecedensowy w swoim okrucieństwie przypadek. Około stu małych kormoranów z odciętymi dziobami znajdowało się na wyspie w okolicy gospodarstwa rybackiego 'Nowołukomskij' w rejonie czaśnickim. Nieszczęsne ptaki siedziały na krzakach i chowały się w trawie _ - powiedziała pracownica ośrodka naukowego Narodowej Akademii Nauk Białorusi Iryna Samusienka.

Jak tłumaczą białoruscy ornitolodzy, rybacy - chcąc się pozbyć ptasiej konkurencji - wyznaczyli nagrody pieniężne wysokości 25-50 tys. rubli białoruskich (10-20 zł) za _ zneutralizowanie _ kormoranów. Dowodem ma być przeniesienie dzioba lub łapki.

Ornitolodzy szacują, że 2011 r. zabito na Białorusi do 10 tys. kormoranów i czapli szarych. Po raz pierwszy jednak odbywa się to w tak barbarzyński sposób. Obecnie na Białorusi żyje około 3 tys. par kormoranów.

Czytaj więcej w Money.pl
Białorusini wolą stabilizację od wolności Wskazują na to wyniki sondażu białoruskiego niezależnego ośrodka badań społecznych Zierkało-Info.
Żądają zwolnienia więźniów politycznych Zgromadzenie Demokratycznych Organizacji Pozarządowych w Mińsku zgłosiła apel do władz Białorusi.
Rozpoczęli wykopy pod atomówkę. Ale... Według ONT w tym roku na prace budowlane przy wnoszeniu elektrowni przeznaczono około 300 mln dol., a na opracowanie projektów - 200 mln dol.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz