Notowania

Przejdź na

Niezadowoleni Amerykanie chcą odłączenia ich stanów od USA

Ponad 100 tys. osób podpisało się pod petycjami na stronie Białego Domu. Przodują teksańczycy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ponad 100 tys. Amerykanów podpisało się pod petycjami na stronie Białego Domu, wzywającymi do umożliwienia ich stanom odłączenia się od USA po reelekcji Baracka Obama. Przoduje Teksas, w którym zebrano ponad 25 tys. podpisów.

Większość z 20 stanów, których mieszkańcy podpisują się pod petycjami, głosowała w wyborach prezydenckich 6 listopada na republikańskiego rywala Obamy, Mitta Romneya. Petycje zamieszczone są w prowadzonym przez Biały Dom serwisie _ We the People _.

Największą popularnością cieszy się petycja w Teksasie, w którym Romney uzyskał przewagę 15 punktów procentowych nad urzędującym prezydentem. Pod tekstem, w którym wspomniane są _ rażące naruszenia _ praw Amerykanów, podpisało się ponad 25 tys. ludzi. Jest to próg, od którego Biały Dom zobowiązał się ustosunkować do petycji.

Autorzy petycji w większości powołują się na Deklarację Niepodległości. Z kolei mieszkańcy Georgii odwołali się do wojny secesyjnej i oświadczyli, że _ tak jak w 1860 roku Południe odłączyło się od Unii, tak w 2012 roku stan Georgia chciałby odłączyć się od USA _.

Amerykańskie media zwracają uwagę, że choć ponowny wybór Obamy nie jest formalnie wskazany jako powód lawiny wniosków, to wszystkie one zostały zamieszczone po zeszłotygodniowych wyborach.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama zmiażdżył Romneya. Bierze Florydę Prezydent wygrał ok. 74 tysiącami głosów i zgarnął 29 głosów elektorskich.
Kubańczycy coraz częściej stawiają na Obamę W przeszłości kubańscy imigranci-naturalizowani obywatele USA, którzy przybyli tam po rewolucji na Kubie, masowo głosowali na Republikanów.
Tagi: wybory prezydenckie w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz