Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
22.11.2013 21:18

Niewolnictwo w Wielkiej Brytanii. Kobiety przetrzymywane jako niewolnice były bite

Brytyjski premier David Cameron określił całą sprawę jako absolutnie oburzającą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unhindered by Talent/CC/Flickr)

Trzy kobiety, przetrzymywane przez 30 lat jako niewolnice w domu w Londynie, były bite przez swych nadzorców - poinformowała brytyjska policja.

Cała trójka została uwolniona z domu w dzielnicy Lambeth w południowej części Londynu. Wczoraj w związku z tą sprawą, określaną jako najdrastyczniejszy dotąd w Wielkiej Brytanii przypadek przymusowej służby domowej, policja aresztowała będących parą 67-letniego mężczyznę i kobietę w tym samym wieku, którzy nie są Brytyjczykami.

Wyższy oficer londyńskiej Policji Metropolitalnej Steve Rodhouse powiedział w piątek na konferencji prasowej, że przetrzymywane kobiety były bite i poddawane kontroli emocjonalnej. _ - To czym się zajmujemy, to skomplikowany i niepokojący obraz kontroli emocjonalnej, sprawowanej przez wiele lat _ - oświadczył.

Policja ujawniła również, że para 67-latków, którą wypuszczono na wolność za kaucją, była aresztowana jeszcze w latach 70. Szczegółów na ten temat nie podano.

Policja uważa, że jedna z kobiet, 30-letnia Brytyjka spędziła całe swe życie w niewoli, choć nie są jasne jej związki z dwoma pozostałymi przetrzymywanymi - 69-letnią Malezyjką i 57-letnią Irlandką - oraz parą aresztowanych.

Rodhouse powiedział, że trzy kobiety nie były ofiarami handlu ludźmi i w sprawie tej nie stwierdzono powiązań z jakimikolwiek innymi grupami przestępczymi w Wielkiej Brytanii. Jak zaznaczył, oczekuje się, że śledztwo potrwa _ znaczny okres czasu _.

Brytyjski premier David Cameron określił całą sprawę jako _ absolutnie oburzającą _.

Czytaj więcej w Money.pl
Aresztowali byłego szefa banku Skandal wybuchł po opublikowaniu wideoklipu, nakręconego ukrytym smartfonem.
Brytyjczycy nie znają języków obcych British Council uważa, że szkoły powinny oferować możliwość nauki szerszej gamy języków i ich nauce nadać taką rangę, jaką mają nauki ścisłe i matematyka.
Szokujące doniesienia z Wielkiej Brytanii Blisko połowa absolwentów szkół wyższych (47 procent), którzy ukończyli studia w ostatnich pięciu latach, wykonuje pracę niewymagającą dyplomu.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz