Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niewolnice seksualne w Chinach. Oburzenie na szczytach władzy

0
Podziel się:

System kobiet pocieszycielek był potrzebny, by zapewnić chwile wytchnienia tłumowi mężczyzn.

Niewolnice seksualne w Chinach. Oburzenie na szczytach władzy
(The Intrepid Traveler/CC/Flickr)

Chiny wyraziły oburzenie wypowiedzią populistycznego burmistrza Osaki Toru Hashimoto, który oświadczył, że domy publiczne, w których Azjatki zmuszano do świadczenia usług seksualnych żołnierzom japońskim podczas II wojny światowej były _ potrzebne _.

Hashimoto mówił wczoraj dziennikarzom, że _ każdy może zrozumieć, iż system kobiet pocieszycielek był potrzebny, by zapewnić chwile wytchnienia tłumowi mężczyzn, ryzykujących życiem pod gradem kul _. Sugerował, że domy publiczne dla wojska były potrzebne do utrzymania dyscypliny.

Historycy szacują, że w okresie poprzedzającym drugą wojnę światową i w czasie wojny ok. 200 tysięcy Azjatek w krajach okupowanych przez Japonię było niewolnicami seksualnymi w domach publicznych armii cesarskiej.

Chińskie MSZ skrytykowało tę wypowiedź Hashimoto, który wraz z byłym gubernatorem Tokio Shintaro Ishiharą przewodzi konserwatywnej partii politycznej pn. Stowarzyszenie Odnowy Japonii. Pekin podkreślił, że zmuszanie do prostytucji było ciężką zbrodnią i ostrzegł, że przyszłość Japonii zależy od tego, jak ten kraj mierzy się ze swą przeszłością.

Także Seul potępił Hashimoto i zażądał przeprosin.

Rząd japoński zdystansował się od wypowiedzi Hashimoto. Minister spraw zagranicznych Fumio Kishida wyraził nadzieję, że słowa burmistrza Osaki nie zaszkodzą stosunkom Japonii z Koreą Południową.

Rząd japoński przyznał oficjalnie dopiero w 1993 roku, że przed drugą wojną światową i podczas wojny armia cesarska uczestniczyła w organizowaniu _ domów uciech _ dla żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy znowu prowokują Japończyków Trzy chińskie okręty kolejny raz wpłynęły na wody terytorialne w pobliżu wysp Senkaku, zwanych w Chinach Diaoyu, na Morzu Wschodniochińskim.
101 mld zupek błyskawicznych sprzedano na świecie w 2012 r. Najwięcej zupek sprzedano w zeszłym roku w Chinach (44 mld), Indonezji (14 mld), Japonii (5,4 mld) i Wietnamie (5,1 mld)- wynika z danych ogłoszonych na stronie internetowej związku producentów.
Japonia zatrzymała chińską łódź. Prowokacja? Japońska straż przybrzeżna zatrzymała w prefekturze Okinawa chińską łódź rybacką i aresztowała jej kapitana za nielegalny połów korali.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)