Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
więzienie
17.04.2012 22:01

Niewinni w więzieniach wskutek błędów sądowych?

Setki skazańców odsiaduje w USA kary więzienia za przestępstwa, których mogli wcale nie popełnić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

*Setki skazańców odsiaduje w USA kary więzienia za przestępstwa, których mogli wcale nie popełnić - podaje _ Washington Post _. Sugeruje też, że niektórzy skazani na karę śmierci mogli zostać straceni niewinnie. *

Dziennik przytacza kilkanaście takich przypadków, kiedy oskarżonych w procesach skazano na podstawie materialnych śladów przestępstwa badanych za pomocą technik medycyny sądowej, których naukowa wartość jest wątpliwa.

Ministerstwo Sprawiedliwości USA od dawna wie, że wspomniane metody sprawdzania dowodów rzeczowych mogły być przyczyną skazywania osób niewinnych. Mimo to prowadzący ich sprawy prokuratorzy nie zawiadamiali o tym oskarżonych ani ich adwokatów.

Doniesienia o możliwych błędach w badaniu dowodów rzeczowych dopuszczonych w sądach pojawiły w latach 90. Resort sprawiedliwości dokonał potem przeglądu tylko niektórych spraw, w których mogły zapaść niesprawiedliwe wyroki. Spraw takich było jednak - jak pisze _ Washington Post _ - prawdopodobnie _ tysiące _.

Czytaj więcej o sytuacji więźniów na świecie w Money.pl
400 osób właśnie uciekło z więzienia. Idą... Prawie 400 więźniów uciekło z głównego więzienia w Bannu na północnym zachodzie Pakistanu. Według policji z 944 więźniów uciekło 384.
Masowa ucieczka uzależnionych. Gdzie? Prawie stu pacjentów uciekło z zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień w północnym Wietnamie.
Tagi: więzienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz