Notowania

turystyka
05.08.2009 06:42

Nieuczciwe biura podróży znikną z rynku?

Największe firmy z branży turystycznej chcą oczyścić rynek z firm, które psują im reputację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

O sprawie pisze _ Puls Biznesu _. Gazeta wyjaśnia, że całe przedsięwzięcie ma nadzorować Polska Izba Turystyki, która chce skończyć z wolną amerykanką w biznesie turystycznym.

Szalę goryczy przelała sprawa Biura Kopernik, które jeszcze w dniu ogłoszenia bankructwa wysyłało za granicę turystów. Dlatego Polska Izba Turystyki proponuje stworzenie Funduszu Zabezpieczeń Turystycznych. Mógłby on zakazać działalności agencji turystycznej w przypadku, gdy sytuacja biura budzi poważne wątpliwości.

Gazeta przypomina również, że do końca roku nasz rynek musi zostać dostosowany do wymogów prawa unijnego. Przepisy unijne gwarantują między innymi klientom pełną opiekę i pomoc w przypadku upadku biura podróży. Inicjatywa Polskiej Izby Turystyki jest więc jak najbardziej zgodna z tym, czego oczekuje od nas Bruksela.

Według _ Pulsu Biznesu _ rynek zorganizowanych wycieczek zagranicznych w ubiegłym roku wart był około 4 miliardów złotych. Na zorganizowane wycieczki zagraniczne wyjechało w 2008 roku półtora miliona Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Małe biura turystyczne bezpieczniejsze? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/male;biura;turystyczne;bezpieczniejsze,244,0,493812.html )
Tagi: turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz