Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp
06.05.2012 11:01

Nietrzeźwy maszynista prowadził pociąg. Był kompletnie pijany

Ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał maszynista, który prowadził pociąg relacji Jelenia Góra - Gdynia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

Ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał maszynista, który prowadził pociąg relacji Jelenia Góra - Gdynia. Mężczyzna został zatrzymany przez policję na stacji Marciszów (Dolnośląskie).

Policję i pogotowie o stanie maszynisty w sobotę wieczorem zawiadomił kierownik pociągu po tym, gdy skład zatrzymał się w okolicach stacji Marciszów, poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

58-letni maszynista nie nacisnął tzw. czuwaka - przycisku bezpieczeństwa, którego nieużywanie w odpowiednich odstępach czasu powoduje, że pociąg się zatrzyma.

_ - Badania wykazały, że maszynista miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obecnie trzeźwiej, a po przeprowadzonych czynnościach prokurator podejmie decyzję o kwalifikacji czynu _ - powiedział Petrykowski.

Pociągiem podróżowało około 170 pasażerów. Po zmianie maszynistów skład ruszył w dalszą drogę.

Czytaj więcej o sytuacji na polskich torach w Money.pl
Dostanie nagrodę, bo zatrzymał pociąg Minister transportu Sławomir Nowak zamierza wystąpić do szefa PKP Cargo o nagrodę dla maszynisty, który wczoraj zatrzymał pociąg na trasie Warszawa - Katowice.
Ostrzelali pociąg. Policja zabezpieczyła broń Policja wyjaśnia okoliczności uszkodzenia trzech szyb w wagonie pociągu osobowego, jadącego z Rzeszowa do Przemyśla.
Pociąg się spóźnia? Żądaj zwrotu za bilet Masz do tego prawo nawet wtedy, gdy przejechałeś połowę trasy. Sprawdź, gdzie zgłosić się po pieniądze.
Tagi: pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz