Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nietrzeźwi rowerzyści nie trafią do więzienia

0
Podziel się

Według nowych przepisów, nietrzeźwym rowerzystom będzie groziło do 30 dni aresztu lub grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Nietrzeźwi rowerzyści nie trafią do więzienia
(Mcerovac/Dreamstime)
bEraCTKJ

Prezydent podpisał nowelizację kodeksu postępowania karnego, która zakłada, że jazda rowerem po alkoholu będzie wykroczeniem, a nie przestępstwem.
Według nowych przepisów, nietrzeźwym rowerzystom będzie groziło do 30 dni aresztu lub grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych. Sąd nadal będzie mógł orzec zakaz jazdy innymi pojazdami, jednak będzie on zależał od decyzji sędziów. Nie będzie automatyczny jak dotychczas.

_ Pijanych rowerzystów _ odsiadujących wyroki więzienia jest obecnie około dziesięciu tysięcy. Miesięczne utrzymanie każdego z nich przekracza dwa tysiące złotych. Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta tłumaczy, że dotychczasowe przepisy były surowe ale i nieskuteczne. Mimo groźby dotkliwych kar, liczba nietrzeźwych rowerzystów nie spadła. Zmiany w prawie poprawią też pracę sądów.

- _ Chodzi między innymi o to, by sądy działały sprawniej i poświęcały tym sprawom mniej czasu _ - mówiła Trzaska-Wieczorek.

bEraCTKL

W zasadniczej części ustawa wejdzie w życie od 1 lipca 2015 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Całą dobę na rowerze. Dla chorych dzieci Paweł Cieślik chce w 24 godziny na zwykłym rowerze przejechać z Tychów do Gdańska. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na potrzeby Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci.
Te pojazdy dają większe korzyści podatkowe Posiadanie firmowego samochodu nie wyklucza możliwości zakupu na potrzeby działalności gospodarczej dodatkowo roweru albo skutera.
Papież Franciszek dostał elektryczny rower _ Czy Franciszek jako pierwszy papież będzie jeździł na rowerze? _ - Zastanawiają się włoskie media.
bEraCTLm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)