Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nietrzeźwi kierowcy w Polsce. W święta zatrzymano blisko 580 osób

0
Podziel się

Policja cały czas prowadzi kontrole na drogach. W tym roku tak zwany długi świąteczny weekend potrwa do pierwszych dni stycznia przyszłego roku.

Nietrzeźwi kierowcy w Polsce. W święta zatrzymano blisko 580 osób
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEqAHjBx

Policja podsumowuje święta na drogach. W Wigilię i dwa świąteczne dni na drogach doszło do 154 wypadków, 17 osób zginęło. W tych dniach policjanci zatrzymali 576 pijanych kierowców. Podobnie było przed rokiem - poinformował IAR podinspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

- _ Jego zdaniem 576 nietrzeźwych to dużo mniej niż w ubiegłych latach. Bywało tak, że w jeden letni weekend zatrzymywaliśmy kilkuset pijanych kierujących _ - dodaje Krzysztof Hajdas. Policja uważa, że ich apele o trzeźwość przynoszą skutek.

Policja cały czas prowadzi kontrole na drogach. W tym roku tak zwany _ długi świąteczny weekend _ potrwa do pierwszych dni stycznia przyszłego roku.

bEqAHjBz
Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny weekend na polskich drogach Rozpoczął się okres bożonarodzeniowych wyjazdów. Policjanci zatrzymali prawie 650 nietrzeźwych kierujących.
Dodatkowe badania dla kierowców. Kiedy? Badania nie będą wymagane przy wymianie w latach 2028-2033 praw jazdy na auta osobowe, motocykle i ciągniki.
Kolejne podwyżki paliwa. Zobacz, o ile PKN Orlen podnosi od dzisiaj hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 9 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł i oleju napędowego o 7 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.
bEqAHjCa
KOMENTARZE
(0)