Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nieruchomość Gesslera zlicytowana. Pokryje długi?

0
Podziel się:

Uzyskane podczas licytacji pieniądze trafią między innymi do dwóch banków, ZUS-u i urzędu skarbowego. Z szacunków miejskich urzędników wynika, że Adam Gessler jest dziś winny miastu ponad 32 miliony złotych.

Nieruchomość Gesslera zlicytowana. Pokryje długi?
bEDcyQqd

Warszawa odzyska w końcu część pieniędzy jakie jest jej winien znany restaurator Adam Gessler. Komornikowi udało się bowiem zlicytować dom, należący do Adama i Piotra Gesslerów. Za ponad 3 miliony 800 tysięcy złotych kupiła go prywatna osoba.

Na razie trudno powiedzieć jaka część tych pieniędzy trafi do kasy miasta gdyż jest dużo wierzycieli - powiedziała RDC dyrektorka śródmiejskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Małgorzata Mazur.

Uzyskane podczas licytacji pieniądze trafią między innymi do dwóch banków, ZUS-u i urzędu skarbowego. Z szacunków miejskich urzędników wynika, że Adam Gessler jest dziś winny miastu ponad 32 miliony złotych - dług narastał latami ponieważ restaurator nie płacił czynszu za wynajmowane od miasta lokale.

bEDcyQqf

Do tej pory urzędnikom udało się odzyskać zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych ponieważ, poza zlicytowanym dziś domem Adam Gessler, oficjalnie, nie posiada żadnego majątku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w prawie. Wierzyciel pod ochroną Od dziś wierzyciel będzie mógł ściągnąć swoją należność z kwoty otrzymanej przez dłużnika tytułem spłaty jego udziału w nieruchomości.
Jak zarobić na komorniku? Oto sposoby Recesji towarzyszy lawinowy wzrost komorniczych zajęć nieruchomości, a co za tym idzie transakcji na licytacjach. Zobacz, jak to wykorzystać.
Ważny wyrok NSA w sprawie poręczeń Problem dotyczył sytuacji, gdy majątek został znaleziony, ale nie wystarczyłby na pokrycie kosztów komorniczych. Chodziło o uściślenie, kto ma zapłacić komornikowi - wierzyciel, czy dłużnik.
bEDcyQqG
KOMENTARZE
(0)