Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niepokoje w Strefie Gazy. Zginęli cywile

0
Podziel się:

Jest to pierwszy od ponad roku przypadek zabicia Izraelczyka przy granicy Strefy Gazy.

Izraelskie wojsko przy zastrzelonym cywilu
Izraelskie wojsko przy zastrzelonym cywilu (PAP/EPA)

Snajper ze Strefy Gazy zastrzelił dziś znajdującego się po drugiej stronie jej granicy izraelskiego cywila, na co Izrael odpowiedział atakami lotniczymi na obozy szkoleniowe Hamasu, co według służb medycznych spowodowało śmierć palestyńskiej dziewczynki.

Jest to pierwszy od ponad roku przypadek zabicia Izraelczyka przy granicy Strefy Gazy. Według władz wojskowych, mężczyzna ten pracował przy izraelskim płocie bezpieczeństwa.

Jego śmierć nastąpiła w momencie wzrostu napięcia po dwóch domniemanych palestyńskich zamachach - przedwczorajszej eksplozji pozostawionego w autobusie w Tel Awiwie plecaka z materiałem wybuchowym, co nie spowodowało ofiar w ludziach, oraz ranieniu wczoraj nożem izraelskiego policjanta.

Przedstawiciele rządzącego w Strefie Gazy radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamas oraz świadkowie powiedzieli, że izraelskie samoloty zbombardowały obozy szkoleniowe Hamasu w Chan Junis i al-Bureidż. Według świadków, izraelskie czołgi ostrzelały teren na wschód od miasta Gaza.

Personel szpitalny w Gazie poinformował, że trzyletnia dziewczynka zginęła od trafienia odłamkiem podczas izraelskiego uderzenia na Bureidż. W chwili ataku stała wraz z innymi członkami swej rodziny przed ich domem w pobliżu obozu, a dwaj jej bracia zostali ranni. W wydanym oświadczeniu Hamas potępił to wydarzenie jako _ przestępczy i tchórzliwy akt _.

Izraelskie siły zbrojne poinformowały, że ich samoloty, czołgi i piechota uczestniczyły w serii uderzeń. _ Zaatakowano miejsce produkcji broni i infrastrukturę terrorystyczną na południu Strefy Gazy, placówkę terrorystyczną i inną infrastrukturę terrorystyczną w środkowej części Strefy Gazy oraz zamaskowaną wyrzutnię rakietową _ - głosi wojskowy komunikat.

Komentując atak snajpera, premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział: _ To jest skrajnie poważny incydent i nie zignorujemy go. Naszą polityką jest udaremnianie (palestyńskich zamachów) i odpowiadanie siłą, i to właśnie w tym przypadku zrobimy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostre starcia w Strefie Gazy. Nie żyje 1 osoba Według źródeł palestyńskich izraelski czołg w asyście buldożera wjechał na kilkaset metrów w głąb południowej części Strefy Gazy, ostrzelał palestyński patrol, po czym się wycofał.
Nalot na Strefę Gazy. W ramach odwetu Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na Strefę Gazy w następstwie ostrzału rakietowego z jej terytorium, do którego doszło przed wznowieniem negocjacji pokojowych.
Eksplodowała bomba w izraelskim autobusie Bomba rurowa podłożona została prawdopodobnie przez palestyńskich rebeliantów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)