Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niepodległość Katalonii. Referendum nie będzie, bo ugrupowania się nie dogadały?

0
Podziel się:

W Barcelonie pod budynkiem lokalnego rządu manifestował tłum domagający się przeprowadzenia głosowania.

Protest zwolenników referendum
Protest zwolenników referendum (PAP/EPA)

9 listopada nie będzie referendum niepodległościowego w Katalonii. Trzecie spotkanie katalońskiego rządu z ugrupowaniami politycznymi popierającymi plebiscyt zakończyło się rozłamem.

Ponieważ referendum zostało zablokowane przez Madryt, kierujący regionem Artur Mas miał zaproponować zorganizowanie wyborów razem z referendum. Na to nie zgodziły się ugrupowania, które domagają się kontynuowania przygotowań.

Odkąd dwa lata temu Artur Mas zapowiedział zorganizowanie referendum, gwarantował że zostanie ono przeprowadzone zgodnie z prawem. Jednak dwa tygodnie temu Trybunał Konstytucyjny zawiesił dokumenty, na mocy których miałoby się ono odbyć.

Aby nie występować przeciwko decyzji Trybunału, Mas proponował ogłoszenie w Katalonii przedterminowych wyborów. Na to jednak miały się nie zgodzić partie polityczne. Zjednoczona Lewica (ERC) zażądała jednostronnego ogłoszenia niepodległości.

Po trwającym prawie 11 godzin spotkaniu, z dziennikarzami rozmawiał tylko Joan Herrera, lider _ zielonych _. Poinformował, że _ referendum nie odbędzie w formie, w jakiej dotychczas planowano _.

W nocy, w Barcelonie, pod budynkiem lokalnego rządu, manifestował tłum domagający się głosowania. Rano przed kamerami wystąpi Artur Mas. Ma przedstawić alternatywny plan.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie referendum w Katalonii. Dlaczego? Według sondaży znakomita większość Katalończyków opowiada się za przeprowadzeniem referendum, ale zwolenników secesji jest mniej więcej tyle samo, ilu jej przeciwników.
Budują wieże z ludzi. Niezwykła tradycja Nie ma tam miejsca na żadne błędy, tym bardziej, że na samej górze są kilkuletnie dzieci.
Referendum w Katalonii. Wkrótce decyzja Region ten stara się zdobyć niepodległość. Aktualnie tworzy około 20 procent hiszpańskiego PKB.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)