Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemiecka prasa publikuje zdjęcie głosującego 8 razy w referendum

0
Podziel się:

To nie było referendum tylko oszustwo - dodaje dziennik Bild. Gazeta publikuje przy tym zdjęcia mężczyzny, który zagłosował wczoraj osiem razy - w ośmiu różnych komisjach wyborczych.

Niemiecka prasa publikuje zdjęcie głosującego 8 razy w referendum
(Bild.de/PrntScrn)

Komentatorzy w niemieckich gazetach nazywają farsą wczorajsze referendum w sprawie niezależności wschodnich regionów Ukrainy. Jeden z dzienników publikuje zdjęcie mężczyzny głosującego w kilku komisjach wyborczych. W niemieckiej prasie podkreśla się, że głosowanie nie miało nic wspólnego z demokratycznymi standardami.

Dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _ zwraca uwagę na to jak absurdalność referendum. Karty wyborcze można było swobodnie kopiować, nie było żadnych obserwatorów, każdy mógł głosować gdzie chciał, a w dodatku mógł głosować także w imieniu innych. Jak czytamy, nawet w Rosji nie fałszuje się wyborów tak niezdarnie.

_ To nie było referendum tylko oszustwo _ - dodaje dziennik _ Bild _. Gazeta publikuje przy tym zdjęcia mężczyzny, który zagłosował wczoraj osiem razy - w ośmiu różnych komisjach wyborczych.
Dziennik _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ ocenia z kolei, że choć głosowanie nie spełniało standardów, to separatystom udało się zmobilizować dużą część społeczeństwa.

Świadczą o tym długie kolejki jakie ustawiały się przed lokalami. Dzięki temu organizatorzy referendum będą mogli coraz głośniej domagać się udziału w rozmowach z rządem w Kijowie na temat przyszłości wschodniej Ukrainy - czytamy we _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze wyniki referendum. 80-procentowa frekwencja, 89 procent za oderwaniem od Ukrainy Głosować można było po kilka razy, a karty dało się wydrukować samemu.
Najemnicy z USA wspierają ukraińską armię Niemiecki tabloid, powołując się na BND, twierdzi, że służby amerykańskie potwierdziły nieoficjalnie tajne operacje elitarnego oddziału na Ukrainie.
Referendum na Ukrainie? W sprawie jedności _ - Nie występujemy przeciwko referendum. Jestem przekonany, że większość Ukraińców wypowie się w nim za jednym, niepodzielnym i demokratycznym państwem ukraińskim - _oświadczył Turczynow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)