Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemiecka prasa ostrożna w ocenach uroczystości w Normandii

0
Podziel się

Putina nic nie kosztuje wysłanie pojednawczego sygnału w kierunku Kijowa.

Niemiecka prasa ostrożna w ocenach uroczystości w Normandii
(PAP/EPA/Guido Bergmann/BUNDESREGIERUNG)
bErmdJDV

Komentator dziennika _ Die Welt _ pisze, że spotkanie Putina z Poroszenką może być sygnałem odprężenia w kryzysie na Ukrainie. Ale w żadnym wypadku nie jest powodem do euforycznej nadziei na pokój.

Jak czytamy w _ Die Welt _, Putina nic nie kosztuje wysłanie pojednawczego sygnału w kierunku Kijowa.

_ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ dodaje, że Putin wie jak bardzo zachód cieszy się z małych gestów, które można traktować jak oznakę odprężenia. Gazeta ocenia, że rosyjski prezydent pozostaje zagadką dla zachodnich polityków.

bErmdJDX

Dziennik _ Bild _ krytykuje tymczasem fakt zaproszenia Władimira Putina do Normandii. Jak czytamy, był to tryumf rosyjskiego prezydenta, który szybko wrócił na międzynarodową scenę.

Komentator gazety pisze, że Zachód nie jest ani wiarygodny, ani konsekwentny skoro jednego dnia kraje G7 ostentacyjnie odwracają się od Putina, aby dzień później rozwijać przed nim czerwony dywan.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin gotowy do rozmów z Poroszenką Prezydent Rosji Władimir Putin odparł, że nie zamierza nikogo unikać i "będzie rozmawiał, oczywiście, ze wszystkimi".
Pochód demokracji w 70. rocznicę lądowania wojsk alianckich We Francji obchodzona jest dziś 70. rocznica lądowania aliantów w Normandii.
Obama jednak spotkał się z Putinem. Przestrzegł przed... Było to pierwsze spotkanie przywódców od wybuchu kryzysu na Ukrainie. Wcześniej prezydent USA zapewniał, że do tej rozmowy nie dojdzie.
Dziś jest piękna plaża, kiedyś rozegrały się dramatyczne walki We Francji obchodzona jest dziś 70. rocznica lądowania aliantów w Normandii. Na uroczystościach nie zabraknie i polskich akcentów.
bErmdJEy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)