Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemiec aresztowany w Grecji pod zarzutem szpiegostwa

0
Podziel się

Przez blisko trzy lata fotografował bazy i infrastrukturę należącą do greckich sił zbrojnych i dokumenty te sprzedawał Turkom - podano w policyjnym komunikacie.

Niemiec aresztowany w Grecji pod zarzutem szpiegostwa
(ARKNTINA/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEqozQiJ

Na greckiej wyspie Chios na Morzu Egejskim aresztowano pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Turków 72-letniego Niemca - podała grecka policja.

_ Przez blisko trzy lata fotografował bazy i infrastrukturę należącą do greckich sił zbrojnych i dokumenty te sprzedawał Turkom _ - podano w policyjnym komunikacie. Nie wyjaśniono, o jakich Turków chodzi.

W chwili aresztowania Niemiec miał przy sobie dwa aparaty ze zdjęciami baz wojskowych na wyspie. Podczas przeszukania jego domu na Chios, gdzie mieszkał od czterech lat, znaleziono laptopy, mapy i okulary z wbudowanym aparatem fotograficznym.

bEqozQiL

Według policji Niemiec twierdzi, że latem 2010 roku zatrudniono go do przesyłania zdjęć i płacono mu 500-1500 euro od partii materiału.

We wtorek grecka straż przybrzeżna zatrzymała u wybrzeży Chios trzech tureckich Kurdów i trzech Greków na pokładzie zmierzającego do Turcji statku wyładowanego _ dużą ilością broni _. Na pokładzie statku znaleziono broń palną, granaty, moździerze, amunicję i duże ilości ładunków wybuchowych. Kurdowie podejrzewani są o przynależność do Rewolucyjnej Partii-Frontu Wyzwolenia Ludu (DHKP-C), ugrupowania kurdyjskiego wpisanego na listę organizacji terrorystycznych.

W sprawie zatrzymania statku z bronią wszczęto śledztwo i przeprowadzono rewizje w Atenach, Salonikach i Koryncie.

Turecka prasa oskarżała niedawno Grecję o to, że dostarcza schronienia terrorystom, a dziennik _ Zaman _ opublikował tekst pod tytułem _ Terroryści chronieni przez Grecję mogą zaszkodzić interesom tureckim i amerykańskim _.

bEqozQiR
Czytaj więcej w Money.pl
Szpiegował w Niemczech dla Syrii? Prokuratura, która identyfikuje mężczyznę jako Samera C., podejrzewa, że pracował on dla syryjskich służb od marca 2011 r. do lutego 2012 r.
Raport: To najbardziej agresywny wywiad Najbardziej aktywnymi obcymi służbami wywiadowczymi działającymi przeciwko Litwie są służby rosyjski.
Skandal szpiegowski w Rosji. Co za szopka! Amerykański dyplomata, oskarżony przez Rosjan o szpiegostwo, opuścił Moskwę. Trzeci sekretarz amerykańskiej ambasady w rosyjskiej stolicy Ryan Fogle odleciał do Stanów Zjednoczonych.
bEqozQjm
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)