Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Wicekanclerz liczy na pojednanie z Rosją

0
Podziel się:

"Europa potrzebuje Rosji, jesteśmy sąsiadami i dobre sąsiedztwo maszczególne znaczenie" - powiedział Sigmar Gabriel wywiadzie dla tygodnika "Bild am Sonntag".

Sigmar Gabriel
Sigmar Gabriel (Andrzej Barabasz/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Wicekanclerz Niemiec ma nadzieję, że mimo kryzysu ukraińskiego, dojdzie do pojednania z Rosją. _ Europa potrzebuje Rosji, jesteśmy sąsiadami i dobre sąsiedztwo ma szczególne znaczenie _ - powiedział Sigmar Gabriel wywiadzie dla tygodnika _ Bild am Sonntag _.

_ Byłoby dobrze przy rozwiązywaniu międzynarodowych konfliktów, na przykład w Iraku i Syrii, współpracować z Rosją _ - stwierdził polityk SPD.

Gabriel wyraził uznanie dla kanclerz Angeli Merkel i szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera za to, że równolegle z sankcjami, nakładanymi na Rosję, próbują nakłonić _ wszystkie strony do negocjacji _.

Na pytanie, czy prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi będzie jeszcze można zaufać, odpowiedział: _ Mam nadzieję _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kanclerz Merkel żąda od Putina wyjaśnień! Chodzi o najnowsze doniesienia o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
Berlin nie chce tarczy rakietowej przeciw Rosji Niemcy są przeciwne forsowanemu przez Polskę i kraje bałtyckie pomysłowi skierowania planowanego systemu obrony rakietowej NATO przeciwko Rosji.
To dopiero początek serii sankcji na Rosję. Putin się nie ugnie? Berlin i Bruksela namawiają kraje nienależące do Unii, by przyłączyły się do gospodarczej wojny z Moskwą.
Wojna na Ukrainie. Dzisiaj rozmowy w Berlinie Szefowie dyplomacji Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy ponownie będą próbować szukać rozwiązania kryzysu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)