Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Niby-taksówki znów dozwolone

0
Podziel się:

Uber działa już w 45 krajach świata.

Niemcy: Niby-taksówki znów dozwolone
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Sąd we Frankfurcie nad Menem uchylił zakaz działalności dla firmy Uber, która poprzez aplikację na smartfony pozwala znaleźć prywatnych kierowców. Niemieckie korporacje taksówkarskie zapowiadają zażalenie na tę decyzję.

Pod koniec sierpnia sąd we Frankfurcie zakazał firmie Uber działalności w Niemczech. W postępowaniu w trybie pilnym sąd uznał bowiem, że nie można oferować usług przewozu osób bez odpowiednich pozwoleń, a właśnie to robi Uber.

Sąd musiał jednak cofnąć swoją decyzję. Nie chodzi jednak o kwestie merytoryczne, ale formalne. Prawnicy uznali, że zakaz powinien być wydany w normalnym trybie, a nie pilnym. Oznacza to, że Uber znowu może działać w Niemczech. Korporacje taksówkarskie zapowiedziały już złożenie zażalenia.

Niemieccy taksówkarze obawiają się taniej konkurencji ze strony domorosłych przewoźników, działających bez kontroli i pozwoleń. Ostrzegają też przed obniżeniem jakości usług i standardów bezpieczeństwa. Uber działa już w 45 krajach świata. Firma wszędzie wzbudza zaniepokojenie taksówkarzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kupujemy gaz od Czech Po zmniejszeniu przez Gazprom dostaw gazu do Polski, Gaz-System zdecydował się na jego zakup od Czechów i Niemców. Było to możliwe dzięki fizycznemu rewersowi na Jamale. Były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff decyzję tę ocenia jako bardzo słuszną. Rosyjski koncern Gazprom przyznał, że jest w stanie eksportować do Polski gaz jedynie na minimalnym poziomie przewidzianym w kontraktach, a nie w ilości maksymalnej, o jaką ...
Afera szpiegowska w Niemczech powraca Tygodnik Der Spiegel podaje, że Amerykanie mogą mieć dostęp do sieci największego niemieckiego operatora telekomunikacyjnego.
Wicekanclerz liczy na pojednanie z Rosją "Europa potrzebuje Rosji, jesteśmy sąsiadami i dobre sąsiedztwo maszczególne znaczenie" - powiedział Sigmar Gabriel wywiadzie dla tygodnika "Bild am Sonntag".
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)