Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
04.10.2014 08:34

Niemcy wyślą wojsko na Ukrainę?

Dziennik Bild podaje, że niemieccy spadochroniarze już przygotowują się do akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niemcy rozważają wysłanie swoich żołnierzy na wschód Ukrainy. Mieliby ubezpieczać misję OBWE nadzorującą zawieszenie broni w tym regionie.

Dziennik _ Bild _ podaje, że niemieccy spadochroniarze już przygotowują się do akcji. Na Ukrainę mogłoby wyjechać 200 żołnierzy z Niemiec. Większość z nich miałaby kontrolować obszar konfliktu za pomocą samolotów bezzałogowych. Kilkudziesięciu żołnierzy zostanie oddelegowanych do ochrony pracowników OBWE.

_ Bild _ dodaje, że plany wysłania żołnierzy na Ukrainie to efekt niemiecko-francuskiej misji rozpoznawczej, jaką przeprowadzono w połowie września. Eksperci doszli wówczas do wniosku, że aby nadzorować zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy, obserwatorzy OBWE muszą być chronieni przez uzbrojonych żołnierzy. Ostateczna decyzja o rozpoczęciu misji na razie nie zapadła, potrzebne są jeszcze negocjacje z OBWE i Francją.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt na Ukrainie. Obserwatorzy OBWE są już w Rosji Na jutro członkowie misji zaplanowali spotkanie z władzami obwodu, służb granicznych i celnych, a także przedstawicielami MSZ Rosji.
Białoruś chce wysłać wojsko na Ukrainę Na plan pozytywnie zareagowali separatyści z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.
Wojna na wschodzie. Rosjanie nie wiedzą, że ich armia walczy na Ukrainie Tymczasem Ministerstwo Obrony unika odpowiedzi na pytania w tej sprawie, zadawane przez obrońców praw człowieka.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz