Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy już nie ufają Rosjanom

0
Podziel się:

Równocześnie wzrósł aż o 11 pkt proc. do 65 proc. odsetek Niemców popierających sankcje gospodarcze wobec Federacji Rosyjskiej w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy.

Niemcy już nie ufają Rosjanom
(AP/East News)
bFelROyJ

Tylko 17 proc. Niemców uważa wciąż Rosję za godnego zaufania partnera - wynika z sondażu opublikowanego w czwartek przez niemiecką telewizję ARD. Odsetek osób ufających Rosji spadł w styczniu w porównaniu z grudniem o 3 pkt proc.

78 proc. ankietowanych deklaruje brak zaufania do putinowskiej Rosji. Równocześnie wzrósł aż o 11 pkt proc. do 65 proc. odsetek Niemców popierających sankcje gospodarcze wobec Federacji Rosyjskiej w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy.

Niemcy oceniają pesymistycznie przyszłość relacji między Zachodem a Rosją. Siedmiu na dziesięciu uważa, że dojdzie do dalszego zaostrzenia stosunków; tylko 29 proc. jest przeciwnego zdania.

bFelROyL

W kwestii większego zaangażowania NATO w rozwiązanie konfliktu we wschodniej Ukrainie niemieckie społeczeństwo jest podzielone. 49 proc. powitałoby z zadowoleniem większą aktywność Sojuszu, 46 proc. jest temu przeciwna. Zdecydowana większość (69 proc.) opowiada się przeciwko stałej obecności NATO w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier zapowiada obronę przewoźników Odniosła się do decyzji niemieckiego rządu o zawieszeniu obowiązywania przepisów o płacy minimalnej. Co dalej?
Niemcy nie wyślą broni na Ukrainę. Oto powód Angela Merkel uważa, że konfliktu na wschodzie Ukrainy nie można rozwiązać za pomocą środków militarnych.
Niemiecka płaca minimalna nie dla Polaków. Sukces rządu? Niemiecki resort zapowiadał, że nie zmieni przepisów, ale dziś minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał pewne ustępstwa.
bFelROzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)