Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemal tysiąc Francuzów u boków islamistów

0
Podziel się:

Niemal tysiąc Francuzek i Francuzów walczy u boku islamistów w Syrii i w Iraku, bądź planuje tam dotrzeć. Takie dane podał minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve w wywiadzie dla gazety Journal du Dimanche.

Niemal tysiąc Francuzów u boków islamistów
(Moyan Brenn)

Około 350 osób, w tym 60 kobiet jest już na miejscu. Kolejne grupy liczące niemal po dwieście osób są bądź w drodze do Syrii, bądź właśnie tam wyruszają. Dotyczy to przede wszystkim obywateli mających paszporty francuskie, ale także cudzoziemców ciszących się statusem rezydentów mających prawo pobytu we Francji.

Władzom francuskim jak na razie udało się zatrzymać 70 kandydatów na bojowników dżihadu w tym kobiety i nieletnich. Niedawno na lotnisku w Nicei aresztowano 16 letnią dziewczynę i mężczyznę, który jak się podejrzewa ją zrekrutował. Udawali się do Turcji, aby stamtąd przedostać się do Syrii. Szef resortu w wywiadzie dla Journal du

Dimanche dodał, że w walkach w Syrii i w Iraku zginęło 36 osób związanych z Francją. Bernard Cazaneuve mówi o przypadkach powrotu islamistów francuskich do kraju - część z nich chce wracać do Syrii i Iraku. Wielu jednak, przerażonych okrucieństwem i bestialstwem, a także widokiem egzekucji, w jakich musieli brać udział, nie chce się dalej angażować w dżihad.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści przed ofensywą. USA bombardują Przed terrorem islamistów uciekło już 200 tysięcy chrześcijan.
Nawet oni ostrzegają przed islamistami Dowódca głównej siły powstańczej walczącej z reżimem Baszara el-Asada, ostrzegł przed _ katastrofą _, jaka grozi Syrii w związku z ofensywą dżihadystów.
Zablokowali konta zwolenników dżihadystów Rząd w Londynie opublikował listę i zamroził aktywa 25 osób i 26 organizacji mających związki z grupami islamistów.
Dżihad w ramadan. Wezwano do walki To jego pierwsze oświadczenie od ogłoszenia w niedzielę kalifatu na terenach zajętych w Syrii i Iraku.
We Francji aresztowano dżihadystów Do zatrzymania doszło trzy dni po aresztowaniu Francuza podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim w Brukseli.
Brytyjski zakładnik zamordowany. "To akt czystego zła" Ofiarą jest pracownik organizacji humanitarnej, David Haines, który został pojmany w Syrii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)