Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telewizja cyfrowa
12.06.2007 10:05

Nielegalnie sprzedawał sygnał telewizji cyforwej

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który przez internet nielegalnie rozpowszechniał kodowane programy telewizji cyfrowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mariusz Szachowski)

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który przez internet nielegalnie rozpowszechniał kodowane programy telewizji cyfrowej. Swoich "abonentów" miał nawet w Wielkiej Brytanii. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik bełchatowskiej policji, Sławomir Szymański, mieszkaniec Łakińska w gm. Kleszczów zajmował się tzw. "sharingiem", czyli rozdzielaniem sygnału płatnych telewizji cyfrowych na nieuprawnionych abonentów.

_ Mężczyzna, który był abonentem jednej z platform cyfrowej telewizji podłączył dekoder do swojego komputera. Wykorzystując łącze internetowe oraz specjalny program umożliwiał nieuprawnionym osobom odbiór płatnych, kodowanych programów. Pobierał za to opłatę w wysokości 10-15 zł miesięcznie. _Ustalono, że mężczyzna, który był abonentem jednej z platform cyfrowej telewizji podłączył dekoder do swojego komputera. Wykorzystując łącze internetowe oraz specjalny program umożliwiał nieuprawnionym osobom odbiór płatnych, kodowanych programów. Pobierał za to opłatę w wysokości 10-15 zł miesięcznie.

Policjanci ujęli podejrzanego na gorącym uczynku, ujawniając w czasie przeszukania włączony serwer przekazujący sygnał do nielegalnych odbiorców. Ich liczbę szacuje się na co najmniej kilkadziesiąt osób.

Policjanci ustalili, że 28-latek znajdował swoich "abonentów" nawet na wyspach brytyjskich.

Trwa szacowanie strat na jakie mężczyzna naraził dostawcę sygnału. 28-latkowi przedstawiono zarzuty z ustawy o ochronie usług świadczonych drogą elektroniczną w połączeniu z zarzutem przywłaszczenia. Zarówno jemu jak i jego "abonentom" grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagi: telewizja cyfrowa, wiadomości, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz