Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalni immigranci. W Malezji zatonęła łódź, 18 osób wciąż zaginionych

0
Podziel się:

Anonimowy przedstawiciel agencji morskiej powiedział, że na razie odnaleziono tylko dwa ciała - mężczyzny i kobiety.

Takimi łodziami pływają immigranci
Takimi łodziami pływają immigranci (Money.pl/I.M.)

U południowych wybrzeży Malezji zatonęła łódź z ok. 80 nielegalnymi imigrantami z Indonezji na pokładzie. Zginęło dwoje pasażerów, a 18 uznano za zaginionych - poinformowała malezyjska agencja morska. To kolejny taki wypadek w ostatnim czasie.

Wczoraj wieczorem w pobliżu przylądka Piai, w południowym stanie Johor, mała i przeładowana jednostka zderzyła się z łodzią patrolową, która płynęła, by zatrzymać nielegalnych pracowników. Imigranci płynęli do Indonezji, by pod koniec miesiąca świętować tam zakończenie ramadanu.

Uratowano 59 pasażerów, a ok. 18 jest nadal poszukiwanych. Anonimowy przedstawiciel agencji morskiej powiedział, że na razie odnaleziono tylko dwa ciała - mężczyzny i kobiety.

Do takich wypadków często dochodzi u wybrzeży Malezji, gdy tysiące imigrantów, głównie z Indonezji i innych biedniejszych krajów regionu, próbują dotrzeć do kraju na niewielkich łodziach. Liczą na znalezienie zatrudnienia w budownictwie, w fabrykach czy na plantacjach, czyli takich sektorach, w których nie chcą pracować Malezyjczycy.

Pod koniec czerwca dwie łodzie z nielegalnymi imigrantami zatonęły w tym samym dniu na wzburzonym morzu u zachodnich wybrzeży Malezji. Zginęło kilkanaście osób, a dziesiątki zostały uznane za zaginione.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatonęła kolejna łódź u wybrzeży Malezji Dziewięć osób uważa się za zaginionych. To drugi taki wypadek w ostatnim czasie; w środę zatonęła łódź z imigrantami, służby nadal poszukują 25 osób.
Zatonęła łódź z imigrantami. Gdzie? Uratowano 60 osób, pięć na pewno utonęło. Ratownicy wciąż poszukują 32 ludzi.
Zatonęła łódź z uchodźcami. 66 zaginionych W Cieśninie Malaka, u zachodnich brzegów Malezji, zatonęła drewniana łódź z uchodźcami z Indonezji - poinformował malezyjski urząd morski.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)