Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nielegalni imigranci w Wielkiej Brytanii. 20 znaleziono w ciężarówce

0
Podziel się:

Niektórym z zatrzymanych udzielono na miejscu doraźnej pomocy z powodu odwodnienia, ale nikogo nie przewieziono do szpitala.

Nielegalni imigranci w Wielkiej Brytanii. 20 znaleziono w ciężarówce
(Rii Schroer / Rex Features/EAST NEWS)

Brytyjska policja poinformowała o znalezieniu 20 domniemanych nielegalnych imigrantów podczas kontroli ciężarówki w południowej Anglii.

Kontrolę przeprowadzono po zatrzymaniu ciężarówki na stacji benzynowej w mieście Ilminster w hrabstwie Somerset. Policja stara się ustalić, skąd pochodzą znalezione osoby i w jaki sposób dotarły na terytorium Wielkiej Brytanii.

_ Są zdrowi i czują się bardzo dobrze. Wraz z władzami imigracyjnymi próbujemy ustalić, co dokładnie się stało _ - głosi policyjny komunikat. Niektórym z zatrzymanych udzielono na miejscu doraźnej pomocy z powodu odwodnienia, ale nikogo nie przewieziono do szpitala.

W sobotę w porcie Tilbury na wschód od Londynu alarm wywołał przywieziony promem z Zeebrugge w Belgii kontener, z którego wnętrza dobiegały krzyki i odgłosy uderzeń pięściami. Wewnątrz znajdowało się 34 żywych ludzi, w tym 13 dzieci w wieku od roku do 12 lat, oraz zwłoki 40-letniego mężczyzny. Jak ustalono, była to grupa uchodźców z Afganistanu, w większości Sikhów. Kilkoro z nich wymagało pomocy szpitalnej wskutek doznanego wychłodzenia i odwodnienia.

W związku z tą sprawą aresztowano dzisiaj w Irlandii Północnej 34-letniego mężczyznę. Zostanie on przewieziony do Anglii i podany przesłuchaniom w związku z postawionymi mu zarzutami zabójstwa oraz ułatwiania nielegalnego wjazdu do Wielkiej Brytanii. Zarządzono również przeszukanie jego domu w północnoirlandzkim mieście Limavady.

Czytaj więcej w Money.pl
Planowali masakrę w liceum. Wpadli Funkcjonariusze znaleźli się w posiadaniu dowodów świadczących o tym, że nastolatkowie szukali informacji o karabinach maszynowych, bombach i materiałach wybuchowych.
Niepodległa Szkocja? Referendum za miesiąc Na tym ostatnim etapie trwającej już dwa lata kampanii zwolennicy niepodległości i jej przeciwnicy jeszcze nasilą swoją agitację.
Morderca zatrzymany po 15 latach. Pomógł... Informacje pozyskane od więźnia doprowadziły śledczych do odnalezienia w lesie w gminie Stawiguda pod Olsztynem szczątków mężczyzny, który był członkiem grupy przestępczej działającej pod koniec lat 90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)