Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalna odzież trafi do potrzebujących

0
Podziel się:

4,8 tys. sztuk odzieży przejętej podczas próby przemytu do Polski
przekazali podlascy celnicy Stowarzyszeniu Pomocy "Rubież". Sąd zdecydował o przepadku tego towaru;
teraz ubrania trafią do potrzebujących w świątecznych paczkach.

Nielegalna odzież trafi do potrzebujących
(Dedek/Reporter)

4,8 tys. sztuk odzieży przejętej podczas próby przemytu do Polski przekazali podlascy celnicy Stowarzyszeniu Pomocy "Rubież". Sąd zdecydował o przepadku tego towaru; teraz ubrania trafią do rodzin objętych programem pomocy w świątecznych paczkach.

Odzież zatrzymano w 2004 roku, podczas próby przemytu do Polski przez przejście graniczne z Białorusią w Bobrownikach - poinformował rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki.

W siedmiu ciężarówkach przewożono wówczas towar legalny z nielegalnym, w sumie ponad 120 ton ładunku. Była to odzież, obuwie, galanteria i części komputerowe.

Część odzieży miała oznaczenia popularnych marek, były również ubrania bez takich oznaczeń. I właśnie taką odzież - nieklasyfikowaną jako "podróbki", ale niezgłoszoną do odprawy celnej - teraz nieodpłatnie przekazano "Rubieży". Są to spodnie, spódnice, kurtki, bluzy czy koszulki. Wraz z paczkami świątecznymi przygotowanymi przez tę organizację, trafią do osób potrzebujących.

Odzież z tego przemytu już wcześniej - po decyzjach sądu o przepadku towaru na rzecz Skarbu Państwa - była przekazywana organizacjom charytatywnym - dodał Czarnecki. Z ubrań oznaczonych popularnymi markami musiały być usunięte znaki firmowe.

W tym roku podlascy celnicy przekazywali organizacjom charytatywnym, oprócz odzieży, także m.in. obrusy, firanki czy paski zarekwirowane podczas ich prób przemytu do Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka akcja przeciwko handlarzom podróbkami Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy artykułów znanych światowych marek o wartości kilkudziesięciu milionów złotych.
Przywrócono kontrolę na granicach z UE W nocy powrócili funkcjonariusze straży granicznej na wewnętrznej granicy UE z: Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą.
Tak przemyca się ludzi do Polski Na wschodnich granicach Unii Europejskiej także giną nielegalni imigranci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)