Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niedźwiedź zabił meżczyznę w Bieszczadach

0
Podziel się:

Zwłoki poszukiwanego od soboty 60-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie zginął zaatakowany przez niedźwiedzia.

Niedźwiedź zabił meżczyznę w Bieszczadach
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Zwłoki poszukiwanego od soboty 60-letniego mężczyzny znaleziono w lesie. Wczoraj zwierzę zaatakowało ratowników górskich poszukujących zaginionego

Zaginionego mężczyzny od soboty poszukiwało ok. 40 osób, m.in. ratownicy bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Staż Leśna, mieszkańcy. Ciało 60-latka znaleziono w poniedziałek w lesie obok Olszanicy w Bieszczadach.

_ Według wstępnych ustaleń obrażenia jakie znajdowały się na ciele ofiary mogą wskazywać, że mężczyzna mógł ponieść śmierć po zaatakowaniu go przez drapieżnika. Jednak ostatecznie rozstrzygnie o tym opinia lekarzy po wykonaniu sekcji zwłok _ - powiedziała PAP oficer prasowy policji w Lesku (Podkarpackie) Katarzyna Fechner.

Aktualnie trwają oględziny miejsca, w którym znaleziono zwłoki; pracujących policjantów ubezpieczają koledzy - mówiła Fechner.

W trakcie poszukiwań 60-latka, w niedzielę, dwóch jadących quadem ratowników GOPR zaatakował duży niedźwiedź. _ Ratownicy porzucili pojazd i uciekli. Drapieżnik zabrał się wtedy za niszczenie quada, m.in. przewrócił pojazd do góry kołami, rozerwał opony _ - opowiadał ratownik dyżurny bieszczadzkiego GOPR Krzysztof Szczurek. Zwierzę prawdopodobnie było ranne; z relacji ratowników wynikało, że kulało na tylną łapę.

Jak powiedziała rzeczniczka regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie Magdalena Grabowska, dyrektor generalny wydał zgodę na zastrzelenie zwierzęcia, w przypadku gdyby stworzyło zagrożenie.

Obecnie w południowo-wschodniej Polsce, głównie w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim bytuje ok. 130 tych drapieżników - prawie 90 proc. polskiej populacji. Niedźwiedzie są wszystkożerne; dorosłe osobniki ważą ok. 300 kg, żyją do 50 lat. Zaliczają się do najbardziej niebezpiecznych drapieżników w Europie.

Czytaj więcej w Money.pl
Szukają rannego niedźwiedzia w Bieszczadach Ekipa z PAN ma zająć się zlokalizowaniem zwierzęcia i ewentualnego jego uśpieniem.
Wycieczka w Bieszczady dobra na depresję? Elżbieta Dzikowska poleca odwiedzić Ustrzyki Górne i Sanok, miasto stanowiące swoistą bramę do Bieszczad.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)